Magazyn Audio-Video PL przyznał „Nagrody Roku” dla najlepszych urządzeń, które zostały przetestowane przez redakcję w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wśród laureatów znalazły się dwa produkty iFi audio. W kategorii najlepszy odtwarzacz strumieniowy zwyciężył NEO Stream, a najlepszym przetwornikiem cyfrowo-analogowym okazał się Pro iDSD Signature. W uzasadnieniu werdyktu redakcja tak opisuje te modele:

„NEO Stream to kompletny streamer z wyjściami analogowymi, który jednak pełnię swojego potencjału ujawnia jako transport, czyli źródło sygnału dla zewnętrznego DAC-a. I nie wynika to wyłącznie z tego, że ma aż pięć typów wyjść cyfrowych: USB Audio, I2S, AES/ABU, koncentryczne RCA i optyczne. Jakość dźwięku, jaką możemy uzyskać zarówno z wyjścia USB, jak i symetrycznego AES/EBU, jest jedną z najlepszych w przedziale do około 6000 zł”.

„Jeśli planujemy budowę high-endowego systemu audio lub znacząco ulepszyć ten posiadany, Pro iDSD Signature będzie doskonałym punktem wyjścia. Wystarczy dodać końcówkę mocy, a następnie rozszerzyć zestaw o dobry transport strumieniowy oraz, ewentualnie, przedwzmacniacz”.

Więcej o naszych nagrodzonych produktach przeczytasz w styczniowym wydaniu miesięcznika Audio -Video PL.