ZEN One Signature

Home 9 DESKTOP 9 ZEN One Signature

JEDEN, który rządzi domowym audio

Jedyny DAC, jakiego potrzebujesz (Bluetooth + USB + S/PDIF)

ZEN One Signature

Nasz ZEN One Signature wykorzystuje etap DAC z ZEN DAC V2, dodaje wejścia S/PDIF (optyczne i koncentryczne) obok portu USB, dodaje technologię Bluetooth znaną z ZEN Blue V2 i doprawia całość ulepszeniami obwodów klasy Signature, aby stworzyć pyszny zestaw audio.

Rezultat? ZEN One Signature to czysty przetwornik cyfrowo-analogowy (bez wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego i regulacji głośności), który służy jako domowe centrum audio dla wszystkich urządzeń cyfrowych, od smartfonów i tabletów po komputery PC i Mac, odtwarzacze płyt i serwery audio po telewizory i konsole do gier.

Domowy DAC

ZEN One Signature to pierwszy przetwornik cyfrowo-analogowy ZEN obsługujący wszystkie formaty hi-res: DSD256, PCM384, MQA384kHz, Bluetooth 96KHz.

 • Bluetooth 96kHz Hi-Res: LDAC, HWA/LHDC, aptX Adaptive/HD/LL, AAC
 • USB audio z wykorzystaniem 16-rdzeniowego mikrokontrolera 2000MIPS XMOS o niskim opóźnieniu (dekoder MQA)
 • W pełni zbalansowane wyjście 4,4 mm

Czystość konstrukcji, brak wzmacniacza słuchawkowego, brak regulacji głośności. Najlepszy przetwornik cyfrowo-analogowy dla wszystkich domowych źródeł dźwięku.

*LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

HD Bluetooth

Technologia HD Bluetooth nowej generacji w ZEN One Signature zapewnia najlepszy dźwięk z każdego źródła.

Szeroka obsługa kodeków wysokiej rozdzielczości — aptX HD, aptX Adaptive, LDAC i HWA/LHDC.

Antena o dużym wzmocnieniu zapewnia większy zasięg Bluetooth.

Spodoba ci się.

*LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

Wnikliwa cyfryzacja

ZEN One Signature oferuje następujące funkcje, które zmieniają domową przyjemność słuchania muzyki:

 • Natywny DAC hi-res — obsługuje 32-bit/384kHz PCM i w pełni natywne DSD
 • Potężny 16-rdzeniowy procesor XMOS — wykonuje pełne dekodowanie MQA (do 384 kHz)
 • Ulepszony zegar GMT femto-precision i dostosowany filtr cyfrowy eliminują jitter i inne formy zniekształceń cyfrowych
 • Koaksjalne wyjścia cyfrowe S/PDIF obsługują PCM 24-bit/192 kHz

Niesamowity analog

Zrównoważone obwody są tym, z czego słynie seria ZEN. ZEN One Signature kontynuuje tę tradycję:

 • Konstrukcja obwodu zbalansowanego z komponentami obwodu klasy Signature zapewnia ultra-niskie zniekształcenia i wyjątkową czystość dźwięku.
 • 4 mm zbalansowane i RCA single-ended wyjścia analogowe – podłącz do wzmacniacza zintegrowanego, przedwzmacniacza, wzmacniacza słuchawkowego lub aktywnych głośników

Specjalna sygnatura

Seria Signature zawsze zawiera specjalne dodatki:

 • Kryształ femto zegara o niskim jitterze zapewnia wydajność >20dB
 • 16-rdzeniowy mikrokontroler 2000MIPS XMOS o niskim opóźnieniu – 4x większa moc obliczeniowa
 • Kondensatory C0G – wysoka liniowość, doskonała charakterystyka temperaturowa/częstotliwościowa
 • Rezystory MELF – wysoka precyzja i niski poziom szumów
 • Cewki Taiyo Yuden i Murata – szyny zasilające o niskiej impedancji
 • Antena o wysokim wzmocnieniu dla większego zasięgu

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza, że formaty plików pozostają niezmienione lub „doskonałe bitowo”. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z intencją artysty w formacie, w którym została nagrana.

W iFi szeroko stosujemy Burr Brown w naszych produktach, wybierając go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tym układem scalonym oznacza, że wiemy, jak najlepiej go wykorzystać.

Używamy nowego układu scalonego Qualcomm QCC518x do przetwarzania Bluetooth w połączeniu z zastrzeżonymi obwodami, aby stworzyć słyszalnie lepszy „silnik Bluetooth”.

Obsługiwane są wszystkie obecne formaty audio Bluetooth wysokiej rozdzielczości — Qualcomm aptX Lossless i aptX Adaptive, Sony LDAC i HWA LHDC, zwykły aptX, AAC (urządzenia Apple iOS) i SBC („zwykły” kodek Bluetooth).

Wszystkie 24-bitowe kodeki, w tym aptX Lossless, aptX Adaptive, LDACTM i LHDC, obsługują do 96 kHz.

„Silnik Bluetooth” iFi może być również aktualizowany bezprzewodowo, dzięki czemu można dodawać kodeki w przyszłości.

*LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

MQA (Master Quality Authenticated)

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania wzorcowego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać. ZEN One Signature wykorzystuje technologię MQA do odbierania i dekodowania dźwięku MQA oraz zapewnienia dźwięku na poziomie master.

Jest to metoda lepsza od tradycyjnego podejścia opartego na obwodach single-ended. Obwody zbalansowane redukują szumy i przesłuchy. Mniej zakłóceń — czystszy dźwięk.

Zwykle można znaleźć tę konfigurację w produktach z wyższej półki cenowej, takich jak Pro iCAN Signature, ale iFi stosuje ją teraz w całej swojej ofercie, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku dla wszystkich naszych klientów.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Rezystory Vishay MELF — złożone, kosztowne, ale doskonałe.

Te bezołowiowe rezystory czołowe z metalową elektrodą charakteryzują się doskonałą dokładnością, stabilnością, niezawodnością i możliwością obciążenia impulsowego. Zapewniają optymalną moc znamionową i obciążalność impulsową. Charakteryzują się jednymi z najniższych szumów i zniekształceń spośród wszystkich rezystorów dostępnych na rynku.

Kondensatory OS-CON firmy Panasonic o łącznej pojemności 5 410uF zapewniają bardzo niską równoważną rezystancję szeregową (ESR), doskonałą zdolność redukcji szumów i charakterystykę częstotliwościową. Ponadto OS-CON mają długą żywotność, a ich ESR zmienia się nieznacznie nawet w niskich temperaturach, ponieważ elektrolit jest stały.

Nie są one często spotykane w produktach kosztujących <1000 USD.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują dużą szerokość pasma jednostkowego wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.

Kondensatory wielowarstwowe typu muRata o niskim współczynniku ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.

W zasilaczach używamy kondensatorów ELNA Japan Silmic II.

Głównym składnikiem nowo opracowanego dielektryka jest włókno jedwabiu. Materiał ten był uważany za równie niezgłębiony jak aluminiowy kondensator elektrolityczny. Nowy materiał bije włókno jedwabiu i miesza je z włóknem konopnym Manila, aby zapewnić dielektryk do aluminiowego kondensatora elektrolitycznego używanego do wysokiej jakości muzyki. Rezultatem są niezrównane właściwości akustyczne i doskonała liniowość.

Na etapie cyfrowym zastosowano zaawansowane technologie eliminacji zniekształceń jitter, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci.

Kryształowy zegar o niskim poziomie jittera został zaktualizowany, aby zapewnić >20dB lepszą wydajność