iDSD Diablo 2

Home 9 PORTABLE 9 iDSD Diablo 2

Czy poradzisz sobie z bestią?

Najlepszy przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz do użytku domowego i mobilnego.

Niebiański dźwięk. Diabelska moc.

Diablo 2, ubrany w diabelską czerwień, jest następcą Diablo-X, oferując szereg ulepszeń, takich jak zwiększona moc wyjściowa słuchawek, obsługa bezstratnych kodeków Bluetooth, technologia xMEMS, iEMatch, wejście USB-C, ulepszone obwody i wiele innych.

Jako audiofil, prawdopodobnie używasz różnych systemów do konfiguracji domowych i mobilnych. Diablo 2 oferuje to, co najlepsze z obu światów dzięki potężnej mocy wyjściowej 5 180 mW i zbalansowanemu układowi dual-mono, co czyni go najpotężniejszym wzmacniaczem słuchawkowym tego rozmiaru.

Diaboliczna innowacja. Niszczenie granic.

Diablo 2 to pierwszy na świecie przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz z Bluetooth 5.4, obsługujący aptX Lossless, jedyny kodek Bluetooth do bezstratnego przesyłania strumieniowego w jakości CD bez utraty jakości dźwięku.

Poprzednik, Diablo 2, był pionierem w obsłudze technologii półprzewodnikowych mikrogłośników xMEMS, zwiększając wydajność IEM i słuchawek dzięki kilku unikalnym zaletom:

  • Reakcja mechaniczna 15 µs, 150 razy szybsza niż w przypadku typowych przetworników.
  • Płaska reakcja fazowa 2° dla precyzyjnego dźwięku i precyzyjne dopasowanie fazowe +/- 1° dla zwiększonej dokładności dźwięku przestrzennego.
  • Membrana głośnika wykonana z krzemu, 95 razy sztywniejsza niż plastikowa, zmniejszająca rozpad głośnika i zapewniająca wyraźniejsze średnie i wysokie częstotliwości.

Ze względu na wysokie wymagania napięciowe xMEMS, iFi nawiązało z nimi współpracę, aby zintegrować tę technologię z nowym Diablo 2. Wykorzystuje ona efekt piezoelektryczny do tworzenia cienkich jak papier głośników półprzewodnikowych, przekształcając energię elektryczną w energię mechaniczną, pobudzając zintegrowaną membranę krzemową do generowania potężnych akustycznych fal dźwiękowych w celu poprawy jakości dźwięku.

„Ma dobre chłodzenie, potężne turbo i bezpośredni wtrysk Nitro, Dominic.”

Zmagasz się ze słuchawkami o dużym poborze mocy? Naciśnij przycisk NOS, a nasz Diablo przejdzie w tryb bestii. Diablo 2 oferuje trzy tryby zasilania: Normalny dla słuchawek IEM, Turbo dla słuchawek o średniej czułości i Nitro dla wymagających słuchawek, szczycących się maksymalnym napięciem wyjściowym 19,2 V.

Przełącznik pod spodem aktywuje technologię iFi iEMatch. Funkcja ta jest dostosowana do słuchawek i słuchawek dousznych o wysokiej czułości, co jest bardzo korzystne dla monitorów dousznych (IEM). Usuwa szumy tła i zwiększa użyteczny zakres głośności.

Diablo 2 obsługuje szeroką gamę słuchawek, od IEM po wymagające dużej mocy słuchawki nauszne. Posiada gniazdo słuchawkowe single-ended 6,3 mm i wyjście zbalansowane 4,4 mm. Dodatkowo w zestawie znajduje się przejściówka z 3,5 mm na 6,35 mm zapewniająca wszechstronną łączność.

Obsługa wszystkich kodeków Bluetooth i formatów muzycznych.

Diablo 2 jest wyposażony w najnowszą technologię Bluetooth 5.4, obsługującą nowy kodek aptX Lossless, który zapewnia maksymalną przepływność 1200 kb / s. Dla porównania, aptX Adaptive ma maksymalny bitrate 420kbps, podczas gdy LDACTM oferuje wyższy bitrate 990kbps.

Diablo 2 wykorzystuje nowy układ audio Qualcomm QCC518x Bluetooth, jest zgodny z Bluetooth 5.4, obsługuje wszystkie* formaty Bluetooth, w tym: aptX Lossless, aptX Adaptive, aptX, LDACTM, LHDC/HWA, AAC i SBC.

*Stan na 10 listopada 2023 r. Sprawdź swoje urządzenie pod kątem obsługi kodeków Bluetooth.

**LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

Dwurdzeniowy chipset Burr Brown zapewnia obsługę Bit-Perfect DSD i PCM przy częstotliwościach próbkowania do 768 kHz, DSD512 i pełne dekodowanie MQA. Nawet jeśli Spotify zmierza w kierunku Lossless, nie zostań w tyle.

Skrzydła z ognia.

Diablo 2 jest wyposażony w cztery skrzydła, które można dostosować, aby ustawić go poziomo, jak stacjonarny DAC / wzmacniacz, lub pionowo, aby zaoszczędzić miejsce.

Dodatkowo posiada dwadzieścia dwie szyny zapewniające lepszą wydajność chłodzenia, przy czym osiem z tych szyn jest kompatybilnych ze skrzydłami Diablo, umożliwiając korzystanie z podstawki biurkowej.

Diabeł tkwi w szczegółach.

Przyglądając się przedniemu panelowi Diablo 2, obok pokrętła głośności znajdziemy nowy przełącznik Volume Lock, zapobiegający przypadkowym regulacjom podczas transportu.

Po lewej stronie tylnego panelu znajduje się przełącznik do wyboru trybu i parowania Bluetooth. Po prawej stronie znajdują się dwa porty USB-C usprawniające zarządzanie kablami — jeden do audio, a drugi do ładowania.

Dźwięk tak poruszający. Nawet diabeł uroni łzę.

Diablo 2 wyposażono w technologie PureWave, Servoless DirectDrive, OptimaLoop i Advanced Jitter Reduction, zapewniające wyjątkowo czysty, szczegółowy i emocjonalnie poruszający dźwięk, technologie te podnoszą wydajność na niezrównane wyżyny, rzucając wyzwanie nawet stacjonarnym przetwornikom cyfrowo-analogowym/wzmacniaczom.

W pełni zbalansowany układ dual-mono PureWave zwiększa klarowność dźwięku poprzez separację kanałów i redukcję szumów. DirectDrive eliminuje potrzebę stosowania kondensatorów sprzęgających, zapewniając czystszy dźwięk.

OptimaLoop wykorzystuje dostosowane ścieżki wielokrotnego sprzężenia zwrotnego we wzmacniaczach, udoskonalając kontrolę wzmocnienia i redukując zniekształcenia. Ulepszony zegar GMT femto-precision z inteligentną pamięcią podręczną minimalizuje szum fazowy, zapewniając czystszy dźwięk.

Diablo 2 to najpotężniejszy przetwornik cyfrowo-analogowy na świecie. Twoje słuchawki powinny się bać.

Źródła energii Diablo

Diablo 2 może być zasilany bateryjnie lub sieciowo.

Zasilanie bateryjne zapewnia ultra czysty i stabilny prąd stały, unikając problemów związanych z zasilaniem sieciowym, takich jak spadki, skoki i zakłócenia RFI/EMI. Wiąże się to jednak z niskim napięciem wyjściowym i niespójną impedancją wyjściową w miarę rozładowywania się baterii.

Dołączony zasilacz iPower2 jest wyposażony w funkcję Active Noise Cancellation II, która skutecznie eliminuje wszystkie przychodzące zakłócenia EMI i RFI, dzięki czemu jest ponad 10 razy cichszy niż większość zasilaczy audiofilskich.

Aby mniej wydajne słuchawki, takie jak planarne magnetyczne, śpiewały, napięcie musi zostać zwiększone z 3,7 V do +/- 15 V. Używamy konwertera step-up działającego z częstotliwością 1,2 MHz – częstotliwością znacznie poza słyszalnością i łatwiejszą do filtrowania niż typowy zasilacz impulsowy, zapewniając wysoką liniowość i bardzo niski poziom szumów.

Akcesoria do Diablo 2

Diablo 2 jest dostarczany z różnymi akcesoriami, wszystkie dołączone do produktu, więc nie będziesz musiał dokonywać osobnych zakupów.
Akcesoria te obejmują zasilacz iPower 2 (który jest 10 razy cichszy niż typowe zasilacze audiofilskie), kabel USB-C, adapter USB-C do A, adapter optyczny TOSLINK, adapter słuchawkowy 3,5 mm do 6,3 mm oraz futerał iTraveller.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane przez cyfrowe wejście USB*.

Ten mikrokontroler XMOS o niskim opóźnieniu ma znacznie zwiększoną moc obliczeniową. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten 16-rdzeniowy układ scalony zapewnia dwukrotnie szybsze taktowanie (2000 MIPS) i czterokrotnie większą pamięć (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

Wewnętrzny zespół iFi ds. rozwoju cyfrowego zaprogramował oprogramowanie układowe XMOS, aby zoptymalizować jakość dźwięku i zapewnić doskonałą współpracę z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Burr-Brown.

(* Również na S/PDIF w Diablo-X)

Na etapie cyfrowym zastosowano rozbudowane technologie eliminacji zniekształceń jitter, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to kompleksowe, systematyczne rozwiązanie cyfrowe, które raz na zawsze rozwiązuje problem jittera.

Na etapie cyfrowym zastosowano rozbudowane technologie eliminacji zniekształceń jitter, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to kompleksowe, systematyczne rozwiązanie cyfrowe, które raz na zawsze rozwiązuje problem jittera. 

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza, że formaty plików pozostają niezmienione lub „doskonałe bitowo”. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z intencją artysty w formacie, w którym została nagrana.

W iFi szeroko stosujemy Burr Brown w naszych produktach, wybierając go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tym układem scalonym oznacza, że wiemy, jak najlepiej go wykorzystać.

Ważnym aspektem projektu obwodu jest jego bezpośredni charakter (brak kondensatora sprzęgającego), osiągnięty bez konwencjonalnie stosowanego serwomechanizmu DC.

DirectDrive® oznacza bezpośrednią ścieżkę sygnału, co oznacza mniejszą degradację sygnału. Ta bezpośrednia ścieżka sygnału nie ma sobie równych w audio i jest powodem, dla którego dźwięk jest tak „prawdziwy”.

MQA (Master Quality Authenticated) jest obsługiwany przez USB z pełnym dekodowaniem plików MQA do 384 kHz dzięki mocy obliczeniowej nowego 16-rdzeniowego układu XMOS.

Oznacza to, że pełny proces dekodowania „trzech rozwinięć” jest wykonywany wewnętrznie, w przeciwieństwie do tylko końcowego rozwinięcia w sposób „renderowania” MQA.

Na całym świecie MQA stało się ważnym czynnikiem dla każdego kompleksowo wyposażonego przetwornika cyfrowo-analogowego. Jest on dostępny za pośrednictwem Tidal Masters, Audirvana i Roon.

„Ujemne sprzężenie zwrotne” jest wykorzystywane w obwodach wzmacniacza do porównywania sygnału wyjściowego z sygnałem wejściowym i korygowania błędów w celu kontrolowania wzmocnienia i zmniejszania zniekształceń.

Dla jakości dźwięku jest to pozytywne; ALE powszechnie stosowane, uniwersalne „globalne ujemne sprzężenie zwrotne” może również uwydatniać różne problemy, jednocześnie rozwiązując inne — uszkodzenie sygnału błędu, przesunięcia fazowe, opóźnienie grupowe itp. mogą mieć negatywny wpływ na jakość dźwięku.

Zdaliśmy sobie sprawę, że różne części obwodu korzystają ze specjalnie zoptymalizowanych pętli sprzężenia zwrotnego i opracowaliśmy system ujemnego sprzężenia zwrotnego, który jest znacznie dokładniejszy niż zwykłe podejście. Obejmuje on wiele ścieżek sprzężenia zwrotnego zamiast globalnej pętli, przy czym każda ścieżka jest zoptymalizowana pod kątem określonej funkcji i działa synergicznie z innymi, aby zapewnić optymalną ogólną wydajność.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Zbalansowane, różnicowe obwody analogowe od dawna są cenione za zdolność do redukcji szumów i przesłuchów w ścieżce sygnału poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału.

PureWave to nowa, zbalansowana, symetryczna topologia dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału. Nazwa odnosi się do czystości brzmienia, którą osiąga dzięki wyjątkowej liniowości i nieskończenie niskim poziomom szumów i zniekształceń.

Przełączanie między ustawieniami zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić przejrzystość dźwięku dzięki zaawansowanej technologii tranzystorów MOSFET wykorzystanej jako przełącznik wyciszania.

To przełączanie oparte na tranzystorach FET jest obsługiwane przez mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmienia ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie szkodliwe dla dźwięku zakłócenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Rezystory Vishay MELF – złożone, kosztowne, ale doskonałe.

Te bezołowiowe rezystory czołowe z metalową elektrodą charakteryzują się doskonałą dokładnością, stabilnością, niezawodnością i możliwością obciążenia impulsowego. Zapewniają optymalną moc znamionową i obciążalność impulsową. Charakteryzują się jednymi z najniższych szumów i zniekształceń spośród wszystkich rezystorów dostępnych na rynku.

Kondensatory OS-CON firmy Panasonic o łącznej pojemności 5 410uF zapewniają bardzo niską równoważną rezystancję szeregową (ESR), doskonałą redukcję szumów i charakterystykę częstotliwościową. Ponadto, OS-CON mają długą żywotność, a ich ESR zmienia się nieznacznie nawet w niskich temperaturach, ponieważ elektrolit jest stały.

Nie są one często spotykane w produktach kosztujących <1000 USD.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują dużą szerokość pasma jednostkowego wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.

Kondensatory wielowarstwowe typu muRata o niskim współczynniku ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.