ZEN CAN Signature

Home 9 DESKTOP 9 ZEN CAN Signature

Wzmacniacz słuchawkowy Premium Desk-Fi

Dla IEM i słuchawek z audiofilskimi komponentami zapewniającymi doskonały dźwięk.

Charakterystyczny dźwięk. Szyty na miarę przez iFi.

ZEN CAN Signature to ulepszona wersja oryginalnego, wielokrotnie nagradzanego wzmacniacza słuchawkowego ZEN CAN. 

Zaprojektowany dla IEM i słuchawek z audiofilskimi komponentami zapewniającymi doskonały dźwięk.

Ulepszony obwód. Komponenty klasy premium. Charakterystyczny dźwięk.

Oryginalny ZEN CAN, nasz w pełni analogowy wzmacniacz słuchawkowy, wyróżniał się zrównoważoną konstrukcją obwodów, wyjątkowo niskimi zniekształceniami i wyjątkowym dźwiękiem. ZEN CAN Signature rozwija tę konstrukcję, oferując ulepszone obwody i komponenty klasy audiofilskiej.

Jego zbalansowany, symetryczny układ dual-mono może dostarczyć maksymalnie nawet 1890 mW (11,0 V) do obciążeń 64-omowych i zaoferować ponad 15 V przy obciążeniu na poziomie 600 omów i wyższym, a wszystko to za pośrednictwem zbalansowanego wyjścia.

Dlaczego ZEN CAN Signature? Ponieważ więcej mocy ma znaczenie.

Laptopy i smartfony mają zazwyczaj niską moc wyjściową poniżej 1,0 V. W przypadku wysokiej jakości słuchawek oznacza to zbyt małą moc, przez co nie można w pełni wykorzystać ich potencjału. 

Podłącz swój laptop, telefon lub DAC do ZEN CAN Signature i podłącz słuchawki. Dzięki dostarczeniu aż 50 razy więcej mocy, w końcu usłyszysz to, czego ci brakowało.

 Jednak ZEN CAN Signature oferuje więcej niż tylko moc; zapewnia również ciepłą i wyjątkową jakość dźwięku. Dzieje się tak dzięki dyskretnym, zbalansowanym obwodom klasy A, odziedziczonym po flagowym wzmacniaczu słuchawkowym Pro iCAN.

3 wejścia, 3 wyjścia. Dowolność połączeń.

ZEN CAN Signature oferuje szeroki zakres wejść, w tym stereofoniczne RCA, 3,5 mm single-ended i zbalansowane wejścia 4,4 mm, dzięki czemu jest wystarczająco wszechstronny, aby połączyć się z laptopami, telefonami lub przetwornikami cyfrowo-analogowymi. 

Na wyjściu dostępna jest opcja zbalansowana 4,4 mm dla słuchawek obsługujących połączenia zbalansowane. Posiada również gniazdo 6,3 mm dla słuchawek ze standardowymi złączami single-ended. Jeśli używasz słuchawek ze wtyczką 3,5 mm, dostępna jest przejściówka z 3,5 mm na 6,3 mm, więc nie musisz się martwić. 

Urządzenie posiada również analogowe wyjście zbalansowane na tylnym panelu, idealne do podłączenia aktywnych głośników za pomocą adaptera 4,4 mm na XLR. Ponieważ ZEN CAN Signature jest w pełni zbalansowany i posiada układ dual-mono, jest to zalecana opcja wyjścia.

Bez bólu. Tylko wzmocnienie i bas.

ZEN CAN Signature oferuje wiele opcji dostosowywania do szerokiej gamy słuchawek. 

Począwszy od PowerMatch, urządzenie zapewnia cztery ustawienia wzmocnienia w krokach co sześć dB: 0dB, 6dB, 12dB i 18dB. Ta funkcja zapewnia kompatybilność od super czułych IEM do słuchawek wymagających dużej mocy. Zalecamy rozpoczęcie od 0 dB, a następnie stopniowe dostosowywanie przełączanego poziomu wzmocnienia, aby znaleźć optymalną głośność zarówno dla przyjemności, jak i komfortu. 

Posiada również dwa tryby przetwarzania analogowego, XSpace i XBass, zaprojektowane w celu poprawy sceny dźwiękowej i odpowiedzi niskich częstotliwości słuchawek. XBass rozwiązuje powszechny problem, szczególnie w przypadku słuchawek otwartych, utratę niskich częstotliwości.

Bracia Signature.

Jeśli chcesz ulepszyć swój system biurkowy, aby obsługiwał pliki muzyczne o wysokiej rozdzielczości do 32 bitów/384 kHz, DSD256 i MQA, ZEN DAC Signature V2 jest idealnym towarzyszem dla ZEN CAN Signature. To urządzenie może służyć jako czysty przetwornik cyfrowo-analogowy, ulepszając wrażenia dźwiękowe.

Aby go skonfigurować, wystarczy podłączyć laptopa do wejścia cyfrowego USB w ZEN DAC Signature V2. Następnie podłącz go do ZEN CAN Signature za pomocą kabli RCA lub kabla iFi 4.4 do 4.4. Zdecydowanie zalecamy użycie kabla 4.4 do 4.4 w celu uzyskania optymalnej wydajności. Po podłączeniu możesz cieszyć się plikami muzycznymi w wysokiej rozdzielczości.

Premium wewnątrz i na zewnątrz

ZEN CAN Signature wykorzystuje wojskową płytkę PCB w celu zwiększenia integralności sygnału. Zawiera również audiofilskie komponenty, takie jak:

  • ELNA Silmic II i kondensatory OS-CON oferujące doskonałe możliwości redukcji szumów i charakterystykę częstotliwościową.
  • Wzmacniacze operacyjne iFi/AMR z serii „OV” „Operationsverstärker” zapewniają niski poziom szumów i zniekształceń, zapewniając wydajność, która dorównuje lub przewyższa wiele wysokiej klasy wzmacniaczy słuchawkowych.

 W przeciwieństwie do innych wzmacniaczy słuchawkowych, które są dostarczane ze standardowymi zasilaczami, takimi jak te do laptopów, ZEN CAN Signature jest w zestawie z zasilaczem iFi iPower2. Jest on wyposażony w funkcję Active Noise Cancellation II, która eliminuje wszelkie zakłócenia EMI i RFI, zapewniając czysty i wyraźny dźwięk. Zasilacz iPower2 jest już wyjątkowy, ponieważ jest ponad 10 razy cichszy niż standardowe zasilacze. Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej ulepszyć swoją konfigurację, warto rozważyć zasilacz DC iPurifier2, który może jeszcze bardziej zmniejszyć zakłócenia systemu, a także zasilacz iPowerX.

W pełni dyskretny i zbalansowany obwód audio wzmacniacza. W pełni symetryczny wzmacniacz słuchawkowy dual-mono z pozłacanym, zbalansowanym złączem 4,4 mm. Zaawansowana inżynieria jest droższa, ale obniża poziom szumów do cichego szeptu.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Zastosowano wielościeżkowy potencjometr Tokyo Cosmos Electric Co. (TOCOS). Charakteryzuje się on bliską tolerancją dopasowania kanałów dla optymalnej wydajności (zawsze należy używać powyżej godziny 11).

Przełączanie między ustawieniami zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić przejrzystość dźwięku z zaawansowaną technologią tranzystorów MOSFET typu trench jako przełącznikiem wyciszania.

To oparte na FET przełączanie jest obsługiwane przez mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmienia ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie szkodliwe dla dźwięku zakłócenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Kondensatory OS-CON firmy Panasonic o łącznej pojemności 5 410uF zapewniają bardzo niską równoważną rezystancję szeregową (ESR), doskonałą zdolność redukcji szumów i charakterystykę częstotliwościową. Ponadto OS-CON mają długą żywotność, a ich ESR zmienia się nieznacznie nawet w niskich temperaturach, ponieważ elektrolit jest stały.

Nie są one często spotykane w produktach kosztujących <1000 USD.

W zasilaczach używamy kondensatorów ELNA Japan Silmic II.

Głównym składnikiem nowo opracowanego dielektryka jest włókno jedwabiu. Materiał ten był uważany za równie niezgłębiony jak aluminiowy kondensator elektrolityczny. Nowy materiał bije włókno jedwabiu i miesza je z włóknem konopnym Manila, aby zapewnić dielektryk do aluminiowego kondensatora elektrolitycznego używanego do wysokiej jakości muzyki. Rezultatem są niezrównane właściwości akustyczne i doskonała liniowość.