ZEN Phono

Home 9 DESKTOP 9 ZEN Phono

Zakochaj się w swoich płytach winylowych od nowa.

Rodowód. Osiągi. Bezkonkurencyjność.

Winyle + ZEN = magiczne połączenie.

Spędziłeś lata budując swoją wymarzoną kolekcję LP. Wiemy o tym, ponieważ robimy to samo! 

ZEN Phono jest wspaniałym uzupełnieniem Twojej winylowej konfiguracji. Osiągnie maksimum możliwości każdej wkładki MM/MC. 

Pełen technologii AMR/iFi, sprawi, że będziesz pochłaniał swoje płyty LP do późnych godzin nocnych.

Zaprojektowany, aby wywołać uśmiech na twarzy

W przeciwieństwie do innych przedwzmacniaczy gramofonowych klasy podstawowej. ZEN Phono posiada: 

  • MM/MC od 36dB >72dB wzmocnienia. Super cichy poziom szumów -151dBV
  • Precyzyjny RIAA ze zbalansowanym wyjściem, wydajność porównywalna z przedwzmacniaczami gramofonowymi za 1 tys. dolarów
  • Filtr subsoniczny AI. Usuwa zniekształcenia bez eliminowania basów lub powodowania problemów z fazą

Szept bez syku

Flagowe przedwzmacniacze gramofonowe wytwarzają własne zasilanie z sieci, podobnie jak regenerator sieciowy. Ma to fundamentalne znaczenie dla dobrze zaprojektowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Bez tego będzie on miał trudności ze wzmocnieniem sygnału bez dodatkowego szumu. To dlatego przedwzmacniacze gramofonowe tak irytująco „syczą”.

ZEN Phono posiada jednak własny, zaawansowany technologicznie, czysty zasilacz. Tworzy on zasilanie o częstotliwości 1,2 MHz (20 000 razy częstotliwość sieciowa 60 Hz). W tym obwodzie znajduje się kondensator filtrujący 10uF = 200 000uF przy niższych, słyszalnych częstotliwościach. Z potężnymi poziomami filtracji szumów, działa na poziomie dobrze zaprojektowanych obwodów filtrujących LC, jakie można znaleźć w klasycznych wzmacniaczach lampowych. Co więcej, umieszczony na własnej „wyspowej” płytce drukowanej, jest odizolowany, dzięki czemu nie dochodzi do zanieczyszczenia szumami stopnia analogowego. Po prostu super czyste +/- 12V DC.

Zmierzony EIN (Equivalent Input Noise) wynosi -151 dBV. Jest o 20 dBV cichszy niż niektóre gramofony Stereophile klasy A+, które mają -131 dBV.

RIAA klasy militarnej

Obwód korektora wykorzystuje wiele równoległych kondensatorów TDK C0G. Zapewnia to najlepszą stabilność i najmniejsze zniekształcenia. Przewyższają one kondensatory polistyrenowe i są zbliżone do teflonu.

Już przy użyciu kondensatorów o najniższej tolerancji w połączeniu z wieloma równoległymi kondensatorami, tolerancja jest wykładniczo poprawiana przez pierwiastek kwadratowy z liczby kondensatorów. To całkiem niezły projekt obwodu.

Poziom tolerancji korektora RIAA (+/- 0,15 dB) jest imponujący, ponieważ jest równy ręcznie dobranym kondensatorom!

Z doskonałym układem idą w parze doskonałe komponenty

ZEN Phono ma kilka naprawdę świetnych komponentów audio wspierających fantastyczny projekt obwodu, który został przeniesiony z jego ultrawiernego rodzeństwa AMR PH-77 i iFi iPhono.

Przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na temat najważniejszych elementów obwodu/butikowych komponentów.

Super sub-sonic

Inteligentny filtr subsoniczny pochodzi z serii iPhono i jest wyjątkowy.

 Normalne filtry subsoniczne usuwają „dudnienie” ORAZ basy i powodują problemy z fazą.

Nasz unikalny filtr subsoniczny AI phono usuwa tylko „dudnienie”.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) zapewniają wysoką stabilność i niskie straty w obwodach. 

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów. 

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują dużą szerokość pasma jednostkowego wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.

Z MM/MC, wysokim/niskim i bardzo niskim, ZEN Phono jest w stanie obsłużyć prawie każdą wkładkę. Od 36 dB aż do 72 dB. Tak więc wraz z rozwojem systemu winylowego, ZEN Phono zawsze dotrzyma mu kroku.

Zrównoważona konstrukcja obwodów. Niespotykana w tym przedziale cenowym, jest to metoda lepsza od tradycyjnego podejścia opartego na obwodzie single-ended. Obwody zbalansowane redukują szumy i przesłuchy. Mniej zakłóceń — czystszy dźwięk.

Kondensatory wielowarstwowe muRata o niskim współczynniku ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.

Kondensatory ECPU Panasonic. Każdy kondensator ECPU jest zbudowany z około 3500 warstw ultracienkich dielektryków o grubości mniejszej niż 0,5 μm. Oferuje przodującą w swojej klasie równoważną rezystancję szeregową (ESR), niską impedancję i stabilność częstotliwości oraz znikome zniekształcenia.