ZEN Air Phono

Home 9 DESKTOP 9 ZEN Air Phono

Coś jest w powietrzu.

Nasz super przystępny cenowo przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że dźwięk Twoich jest czystszy niż kiedykolwiek.

ZEN Air Phono

Ciesz się czystszymi wrażeniami odsłuchowymi dzięki ZEN Air Phono, naszemu super przystępnemu cenowo przedwzmacniaczowi gramofonowemu. 

Przedwzmacniacz gramofonowy, zwany również phono preampem, zapewnia połączenie między wkładką gramofonową (igłą) a wzmacniaczem. 

Wkładki gramofonowe wysyłają sygnał o bardzo niskim napięciu. Sygnał ten wymaga wzmocnienia do kilkuset razy w stosunku do oryginalnego stanu, zanim będzie wystarczająco głośny dla wzmacniacza. Przedwzmacniacz gramofonowy zwiększa poziom sygnału z miliwoltów do woltów. 

Kiedy winyl był standardem nagrywania dźwięku, przedwzmacniacz gramofonowy był wbudowany w amplitunery i wzmacniacze, umożliwiając bezpośrednie podłączenie gramofonu. Obecnie większość amplitunerów i wzmacniaczy nie zawiera przedwzmacniacza gramofonowego, więc potrzebne jest oddzielne urządzenie.

Jest to konieczność dla każdego gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego. Ulepszy również podstawowy wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy w gramofonie lub wzmacniaczu.

Jeszcze czystszy dźwięk

Słuchanie muzyki z płyt winylowych jest dobre dla duszy. Brzmi inaczej niż słuchanie utworu przez telefon lub komputer, zapewnia obcowanie z muzyką. 

Spraw, aby to doświadczenie było jeszcze czystsze, redukując syczenie, szum i dudnienie na płytach za pomocą ZEN Air Phono.

MC i MM

Istnieją dwa rodzaje wkładek gramofonowych — Moving Magnet i Moving Coil — a ZEN Air Phono współpracuje z obydwoma. 

  • Ustawienie MM jest przeznaczone dla wkładek o napięciu wyjściowym 2 mV i wyższym.
  • Ustawienie MC dla wyjść poniżej 2 mV.

Do zmiany tego ustawienia służy przełącznik wzmocnienia z tyłu. 

Posiada również precyzyjne ustawienie korekcji RIAA, aby zadowolić najbardziej wymagających miłośników płyt winylowych.

Włącz filtr subsoniczny

Jak wszyscy wiemy, płyty mogą się wypaczać z wiekiem. Dzięki ZEN Air Phono wszelkie wypaczenia na płytach zostaną usunięte przez nasz „filtr subsoniczny”. 

Normalne filtry subsoniczne usuwają „dudnienie” ORAZ basy i powodują problemy z fazą.

 Nasz unikalny filtr subsoniczny AI phono usuwa tylko „dudnienie”.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych. 

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

 Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Kondensatory Panasonic ECPU. Każdy kondensator ECPU jest zbudowany z około 3500 warstw ultracienkich dielektryków o grubości mniejszej niż 0,5 μm. Oferuje przodującą w swojej klasie równoważną rezystancję szeregową (ESR), niską impedancję i stabilność częstotliwości oraz znikome zniekształcenia.