DC Blocker+

Home 9 SILENT POWER 9 DC Blocker+

Poprawia jakość prądu przemiennego w systemach audio i AV.

Jeśli masz problem z szumem mechanicznym, zastosuj DC Blocker+

Pożegnaj mechaniczny szum.

Zasilanie sieciowe, kluczowe dla systemów audio, może być często zakłócane przez różne zakłócenia, zniekształcając przebieg prądu przemiennego i obniżając jakość dźwięku. „Prąd stały w sieci” jest częstym problemem, szczególnie w przypadku wzmacniaczy.

Chociaż gniazdka domowe są przeznaczone do dostarczania czystego prądu przemiennego, szereg urządzeń domowych — od sterowania oświetleniem po zasilacze urządzeń domowych — tworzy „niesymetryczne obciążenia”, powodując napięcie stałe na zasilaniu prądem przemiennym.

Gdy niewielka ilość napięcia stałego z sieci dociera do transformatora, może powodować „nasycenie”, prowadząc do wytworzenia przez transformator znaczącego i uporczywego buczenia. Można go usłyszeć po zbliżeniu ucha do obudowy lub obok niej.

DC Blocker+ to inteligentne urządzenie, które po umieszczeniu na IEC (tylne gniazdo zasilania) zapobiega przedostawaniu się prądu stałego do wzmacniacza, eliminując w ten sposób buczenie transformatora.

Plus. Ochrona.

  • Ciesz się muzyką bez irytującego przydźwięku.
  • Inteligentnie blokuje ponad 1000 mV DC, aby wyeliminować przydźwięk transformatora.
  • Ekranowanie EMI zostaje zachowane.
  • Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo sprzętu.

Plus dla urządzeń o większej mocy.

Im większy wzmacniacz, tym większy transformator toroidalny — często wrażliwy na szczątkowe napięcie stałe. Wystarczy dodać DC Blocker+ na IEC, aby zapobiec przedostawaniu się prądu stałego.

  • Kompatybilny na całym świecie (90-250 V).
  • Zaprojektowany dla urządzeń o dużej mocy (prąd ciągły: 10 A).
  • Kompaktowa konstrukcja zapewnia, że nie blokuje innych złączy, gniazd ani kabli.

Technologia ZERO DC Block — zapobiega przedostawaniu się prądu stałego do wzmacniacza i eliminuje szum transformatora wzmacniacza.

Zaprojektowany dla urządzeń o dużej mocy (prąd ciągły: 10 A).

Zachowano ekranowanie EMI.

Wysokowydajny szklany pasywowany półprzewodnik. Wysoka wytrzymałość dielektryczna 1500VRMS. Na liście UL. Ognioodporne gniazdo/złącze/obudowa IEC (ognioodporne polimery UL94-V0).