ZEN Air DAC

Home 9 DESKTOP 9 ZEN Air DAC

Powiew świeżego powietrza.

Ulepsz jakość dźwięku ze swojego telefonu, tabletu lub komputera.

ZEN Air DAC

Ulepsz jakość swojego codziennego brzmienia z iFi ZEN Air DAC.

DAC, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy. W dużym skrócie DAC przetwarza sygnał cyfrowy z urządzenia źródłowego — Twojego komputera, konsoli, tableta, czy smartfona — w muzykę, którą usłyszysz przez swoje kolumny lub słuchawki.

Każde urządzenie, które może odtwarzać sygnał cyfrowy, ma wbudowany przetwornik. Zewnętrzne DACi brzmią jednak znacznie lepiej niż te, które są wbudowane w te urządzenia.

Usłyszeć znaczy uwierzyć

iFi Audio ZEN Air DAC wypuszcza sygnał audio o bardzo wysokiej jakości. Zapewnia znacznie wyższy standard niż ten, który uzyskałbyś, używając po prostu swojego komputera, konsoli do gier, tableta, czy smartfona.

Wyobraź sobie różnicę między standardowym telewizorem a takim 8K Ultra HD — ale w dźwięku. To jest różnica przy zastosowaniu zewnętrznego przetwornika DAC przy słuchaniu muzyki.

Gdy raz to usłyszysz, to nie będziesz już chciał wracać.

Po prostu lepszy

iFi ZEN Air DAC działa zarówno jako DAC, jak i wzmacniacz słuchawkowy. To świetna opcja na początek swojej przygody ze światem audio.

Po prostu podłącz go do komputera, czy urządzenia smart z pomocą kabla USB. Potem podepnij swoje słuchawki przez gniazdo jack na froncie, lub kolumny aktywne poprzez złącza RCA z tyłu.

Jeśli posiadasz już wzmacniacz, możesz używasz iFi ZEN Air DAC jako wyłącznie przetwornika w połączeniu z nim lub aktywnymi kolumnami.

Elastyczne formaty

iFi Audio Uno wspiera różne formaty plików. PCM 32bit/384kHz, w pełni natywne DSD256 oraz MQA.

PCM — Pulse Code Modulation to format plików używany w na płytach CD, DVD, Blu-ray i większości źródeł cyfrowego audio. Jest to kolejny krok naprzód w stosunku do formatu MP3.

DSD — Direct Stream Digital to bardzo wysokiej jakości format audio, lepszy niż jakość CD. Im wyższa liczba (częstotliwość próbkowania), tym lepsze nagranie – DSD64, 128, 256, 512 i 1024. W pełni natywny oznacza, że nie został w żaden sposób zmieniony w stosunku do oryginalnego nagrania, a także, że nie został przetworzony.

MQA — Master Quality Authenticated to wielokrotnie nagradzana technologia audio, która umożliwia fanom muzyki strumieniowe przesyłanie oryginalnych nagrań do domu lub samochodu. Dzięki iFi Audio ZEN Air DAC możesz słuchać plików w jakości MQA od razu po wyjęciu go z pudełka i podłączeniu sprzętu. Wystarczy połączyć się z Tidal w jakości Master i zaznaczyć opcję strumieniowania MQA.

Dźwiękowe dopasowanie

iFi Audio ZEN Air DAC został wyposażony w kilka niezwykłych i unikatowych dla iFi opcji dźwiękowych.

PowerMatch dopasowuje gain (wzmocnienie) ZEN Air DACa, tak by działał na idealnym poziomie z wybranymi słuchawkami. Wzmocnienie to pomiar głośności źródła dźwięku i jest mierzony w decybelach (dB).

XBass+ pozwala na dostosowanie basu do słuchawek oraz do własnego gustu.

Oba zostały zaprojektowane, by ulepszyć i spersonalizować Twoje przeżycia przy odsłuchach.

Oddychaj…

Większość przetworników DAC nadal wykorzystuje cyfrową kontrolę głośności — nasz jest analogowy. Co to oznacza? Zmniejszenie głośności w innych przetwornikach cyfrowo-analogowych powoduje usunięcie danych z utworu lub ścieżki dźwiękowej. Analogowa regulacja głośności pozwala zmniejszyć głośność przy jednoczesnym zachowaniu jakości.

Krótko mówiąc, iFi Audio ZEN Air DAC jest prostym rozwiązaniem na uzyskanie super dokładnej jakości audio przy codziennym użytkowaniu.

Słuchaj dźwięku Master Quality Authenticated od razu po wyjęciu z pudełka. Włącz Tidal w jakości Master i zaznacz opcję przesyłania strumieniowego MQA.

MQA to wielokrotnie nagradzana technologia audio, która umożliwia fanom muzyki strumieniowe przesyłanie oryginalnych nagrań do słuchania w domu, samochodzie lub na telefonie komórkowym. Według słów Gilberta O’Sullivana, czyli kultowego irlandzkiego piosenkarza i autora tekstów, „Wspaniałą rzeczą w MQA jest to, że zapewnia finezję, która była obecna w dźwięku na stole do miksowania. Jest to niesamowity format, brzmi naprawdę dobrze”.

Chipy Burr-Brown True Native® oznaczają, że formaty plików pozostają bit-perfect. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z intencją artysty w formacie, w którym została nagrana.

W iFi od dawna decydujemy się na przetworniki Burr Brown, wybierając je ze względu na ich naturalne brzmienie, muzykalność i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tymi układami jest bardzo duże i wiemy, jak najlepiej je wykorzystać.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane przez cyfrowe wejście USB.

Ten nowy mikrokontroler XMOS o niskim opóźnieniu ma znacznie zwiększoną moc przetwarzania. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten nowy 16-rdzeniowy układ zapewnia podwojoną prędkość zegara (2000 MIPS) i cztery razy więcej pamięci (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

 Wewnętrzny zespół rozwojowy iFi zaprogramował oprogramowanie układowe XMOS, aby zoptymalizować jakość dźwięku i zapewnić doskonałą współpracę z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Burr-Brown.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. To najwyższej klasy komponent, który przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i bardzo szerokiego pasma przenoszenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i bardzo niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Nie należą one do tanich, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują szerokie pasmo, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki odrzucenia trybu wspólnego i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania. Wszystko, by zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku.