ZEN DAC V2

Home 9 DESKTOP 9 ZEN DAC V2

Chill out. At home. In the office.

Our super-affordable compact DAC/headphone amp just got even better.

Dodatkowa moc!

iFi Audio ZEN DAC V2 to ten sam wielokrotnie nagradzany przetwornik cyfrowo-analogowy hi-res USB/wzmacniacz słuchawkowy, co poprzednio, ale z dodatkową mocą!

Zmodernizowaliśmy jego cyfrowy silnik z 8-rdzeniowego układu XMOS do 16-rdzeniowego. Dzięki temu urządzenie jest niezwykle wydajne, a przy tym bardzo przystępne cenowo.

Wystarczająco kompaktowy, aby używać go jako przetwornika cyfrowo-analogowego USB / wzmacniacza na biurku w pracy i wystarczająco stylowy, aby używać go w domu z ulubionymi aktywnymi głośnikami lub wzmacniaczem, zapewnia poziom specyfikacji i wydajności, który przebija jego super przystępną cenę.

ZEN DAC V2 obsługuje PCM i DXD do 32-bitów/384 kHz, DSD256 i MQA. DSD pozostaje „bit-perfect” dzięki konstrukcji True Native Burr-Brown chip.

16 rdzeni = hardcore.

Dzięki 16-rdzeniowej technologii ZEN DAC V2 jest teraz dekoderem MQA, a nie tylko rendererem. 

Umożliwia to odtwarzanie plików i strumieni audio MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania. Dioda LED świeci na zielono lub niebiesko, wskazując, że urządzenie dekoduje i odtwarza strumień lub plik MQA, a także oznacza pochodzenie danego pliku, aby zapewnić, że dźwięk jest identyczny z materiałem źródłowym. Świeci na niebiesko, wskazując, że odtwarzany jest plik MQA Studio, który został zatwierdzony w studiu przez artystę/producenta lub został zweryfikowany przez właściciela praw autorskich.

Technologia renderowania MQA (używana w oryginalnym przetworniku ZEN DAC wśród innych produktów iFi) łączy się z sygnałem MQA Core (takim jak TIDAL) i zapewnia pełne zdekodowanie plików MQA. Zazwyczaj dekodowaniem zajmuje się komputer.

Gładki i zbalansowany.

Nowy i ulepszony kryształowy zegar o niskim poziomie zniekształceń jitter oznacza >20dB lepszą wydajność. Bardzo niski poziom szumów oznacza, że ZEN DAC V2 pozostanie cichy nawet w hałaśliwych miejscach, takich jak jachty czy kampery.

Zbalansowana konstrukcja stopnia analogowego — rzadka i niespotykana w tym przedziale cenowym — czyni go wyjątkowym i zapewnia najlepszą jakość dźwięku, zwykle spotykaną w droższych modelach.

ZEN DAC V2 posiada zbalansowane wyjścia 4,4 mm zarówno z przodu, jak i z tyłu. Z przodu znajduje się również popularne gniazdo słuchawkowe 6,3 mm.

Elastyczność.

Bez wysiłku przełączaj się między trybem „zmiennym” i „stałym”.

Ustaw na „Zmienny”, aby używać ZEN DAC V2 jako przedwzmacniacza do zasilania wzmacniacza mocy lub aktywnych głośników.

Ustaw „Fixed”, aby ominąć regulację głośności. Podłącz do zewnętrznego przedwzmacniacza lub wzmacniacza zintegrowanego.

Moc. Napęd. Wydajność.

 Nasz wzmacniacz słuchawkowy ma PowerMatch — przełączane wzmocnienie, aby idealnie dopasować się do słuchawek.

W przypadku słuchawek IEM zwykle o wysokiej czułości pozostaw PowerMatch na niższym ustawieniu, aby słuchać bez syczenia.

Słuchawki nauszne i wokółuszne o stosunkowo niskiej impedancji wymagają większej mocy — naciśnij PowerMatch, aby zwiększyć poziom wysterowania.

As basu.

ZEN DAC V2 może pochwalić się technologią TrueBass. Ta zastrzeżona technologia to przełączane „podbicie basów” działające w domenie analogowej. W sprzęcie iFi nie ma procesora DSP.

TrueBass wzmacnia basy, ale nie zamula średnich tonów. Idealny do użytku z IEM lub słuchawkami otwartymi, którym często brakuje basu.

ZEN DAC V2 to najlepsza maszyna do chillowania. Dostrój się i ZEN out.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane przez cyfrowe wejście USB.

Ten nowy mikrokontroler XMOS o niskim opóźnieniu ma znacznie zwiększoną moc przetwarzania. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten nowy 16-rdzeniowy układ zapewnia podwojoną prędkość zegara (2000 MIPS) i cztery razy więcej pamięci (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

Wewnętrzny zespół rozwojowy iFi zaprogramował oprogramowanie układowe XMOS, aby zoptymalizować jakość dźwięku i zapewnić doskonałą współpracę z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Burr-Brown

Odtwarzanie Hi-Res True Native® wszystkich formatów muzycznych od MP3 do DSD256, PCM384 i DXD384.

Chipy Burr-Brown True Native® oznaczają, że formaty plików pozostają bit-perfect. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z intencją artysty w formacie, w którym została nagrana.

W iFi od dawna decydujemy się na przetworniki Burr Brown, wybierając je ze względu na ich naturalne brzmienie, muzykalność i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tymi układami jest bardzo duże i wiemy, jak najlepiej je wykorzystać

MQA (Master Quality Authenticated) jest obsługiwany przez USB z pełnym dekodowaniem plików MQA do 384 kHz dzięki mocy obliczeniowej nowego 16-rdzeniowego układu XMOS.

Oznacza to, że pełny proces dekodowania „trzech rozwinięć” jest wykonywany wewnętrznie, w przeciwieństwie do tylko końcowego rozwinięcia w sposób „renderowania” MQA.

Na całym świecie MQA stało się ważnym czynnikiem dla każdego kompleksowo wyposażonego przetwornika cyfrowo-analogowego. Jest on dostępny za pośrednictwem Tidal Masters, Audirvana i Roon.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

TrueBass® – zapewnia prawdziwy bas z realistyczną głębią i definicją.

Wszystko, od kotłów, przez gitarę basową, po elektroniczną linię basu, jest przekazywane z mocą i opanowaniem.

Rozbudowane technologie eliminacji jittera są stosowane na etapie cyfrowym, w tym nasz femto-precyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci.

Zegar kwarcowy o niskim poziomie jittera został zaktualizowany, aby zapewnić >20 dB lepszą wydajność