uno

Home 9 DESKTOP 9 uno

Nowe doładowanie dźwiękowe od iFi Audio

Większe. Odważniejsze. Lepsze w brzmieniu.

Jedyne, czego potrzebujesz

Nie wiesz, czym jest DAC, ale wiesz, że chcesz lepszej jakości dźwięku w ulubionej muzyce, filmach, grach, podcastach, YouTube i innych okolicznościach?

W takim razie nowe iFi Audio Uno jest dla Ciebie.

Wszystkie urządzenia, które umożliwiają odtwarzanie jako cyfrowe źródła dźwięku, wykorzystują wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) do konwersji sygnału cyfrowego z komputera, Maca, telefonu, a nawet samochodu — na muzykę, której można słuchać przez głośniki lub słuchawki. Zewnętrzne przetworniki DAC potrafią zabrzmieć zdecydowanie lepiej niż standardowe DAC stosowane wewnątrz tych urządzeń.

Wyobraź sobie różnicę w jakości pomiędzy standardowym telewizorem a telewizorem 8K Ultra HD — ale w dźwięku! Taką różnicę w muzyce zapewnia zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy.

iFi Uno doładuje Twój dźwięk. Wszystko będzie brzmiało mocniej, bardziej szczegółowo i naturalniej.

Ten, którego potrzebujesz

iFi Audio Uno ma uroczą, zakrzywioną obudowę wykonaną z wytrzymałego polimeru, ale jest w stanie zmieścić się w dłoni. Wewnątrz znajduje się zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy i układ wzmacniacza słuchawkowego. Są one znaczącym ulepszeniem względu podstawowego system audio w większości urządzeń cyfrowych.

Podłącz iFi Uno przez wejście USB-C do komputera z systemem Windows lub Apple Mac. Nie musisz też podpinać zewnętrznego zasilacza, bo Uno połączenie USB-C zapewnia zarówno dane, jak i zasilanie z urządzenia, do którego jest podłączone.

Podłącz do niego słuchawki, aktywne głośniki lub zewnętrzny wzmacniacz i pasywne kolumny, by otrzymać to, czego zawsze chciałeś — większy, odważniejszy i bardziej szczegółowy dźwięk.

Pracuj. Odpoczywaj. Graj.

Jedno proste urządzenie. Trzy unikalne tryby, które generują subtelną różnicę, by zapewnić najlepsze efekty przy odsłuchu.

  • Music Mode zapewnia detaliczny i angażujący dźwięk od wszystkich Twoich ulubionych artystów. Słuchaj, gdy pracujesz.
  • Movie Mode polepsza klarowność dialogów, gdy oglądasz filmy i seriale. Nigdy nie pomiń najważniejszego momentu.
  • Game Mode sprawia, że niskie tony są jeszcze czystsze. Dzięki temu usłyszysz nadchodzących wrogów i budzącą się burzę.

Użyj przycisków znajdujących się na górze iFi Uno. Podświetlone logo wskaże, który tryb jest włączony.

Wszystkie nasze filtry (powyższe tryby) działają w domenie analogowej, a nie cyfrowej. Zapewnia to brak utraty jakości dźwięku.

Uno, dos, Hi-Res

iFi Audio Uno wspiera różne formaty plików. PCM 32bit/384kHz, w pełni natywne DSD256 oraz MQA.

PCM — Pulse Code Modulation to format plików używany w na płytach CD, DVD, Blu-ray i większości źródeł cyfrowego audio. Jest to kolejny krok naprzód w stosunku do formatu MP3.

DSD — Direct Stream Digital to bardzo wysokiej jakości format audio, lepszy niż jakość CD. Im wyższa liczba (częstotliwość próbkowania), tym lepsze nagranie – DSD64, 128, 256, 512 i 1024. W pełni natywny oznacza, że nie został w żaden sposób zmieniony w stosunku do oryginalnego nagrania, a także, że nie został przetworzony.

MQA — Master Quality Authenticated to wielokrotnie nagradzana technologia audio, która umożliwia fanom muzyki strumieniowe przesyłanie oryginalnych nagrań do domu lub samochodu. Dzięki iFi Uno możesz słuchać plików w jakości MQA od razu po wyjęciu go z pudełka i podłączeniu sprzętu. Wystarczy połączyć się z Tidal w jakości Master i zaznaczyć opcję strumieniowania MQA.

DAC to podstawa

iFi Uno czerpie z dziesięcioletniego doświadczenia i zaawansowanej specyfikacji wbudowanego układu DAC, aby odblokować rzadko implementowane funkcje high-end. Zaliczają się do nich regulowany gain (wzmocnienie) analogowy z DRE (Dynamic Range Enhancement), technologie minimalizujące THD (zniekształcenia harmoniczne) i przesłuchy, a także wybór filtrów cyfrowych dostępny za pośrednictwem przycisków na panelu przednim, umożliwiając precyzyjne dostosowanie dźwięku z iFi Uno do własnych upodobań.

Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy po prostu korzystasz z wybranego trybu, czy zdecydujesz się na dalsze kombinowanie, iFi Uno sprawi, że dźwięk będzie czystszy, zminimalizuje wszelkie zakłócenia i po prostu zapewni lepszą jakość i rozrywkę we wszystkich aspektach.

Niesamowite wzmocnienie analogowe

Obwody analogowe Uno są niezwykle ważne dla doładowanej jakości dźwięku, jaką zapewnia. Tak samo istotne, jak układy cyfrowe.

Wzmacniacz słuchawkowy odpowiada za gniazdo słuchawkowe 3.5 mm, wykorzystując technologię iFi S-Balanced w celu zmniejszenia szumów i przesłuchów. Wyjścia RCA z tyłu również korzystają z naszego talentu do dostarczania wysokiej jakości obwodów audio w urządzeniach w przystępnej cenie.

Wszystkie wyjścia analogowe są pozłacane, dzięki czemu są odporne na korozję i zachowują przewodność przez długi czas.

Większość przetworników DAC nadal wykorzystuje cyfrową kontrolę głośności — nasz jest analogowy. Dlaczego jest to wyjątkowe? Zmniejszenie głośności w innych przetwornikach cyfrowo-analogowych powoduje usunięcie danych z utworu lub ścieżki dźwiękowej. Analogowa regulacja głośności pozwala zmniejszyć głośność przy jednoczesnym zachowaniu jakości.

I wreszcie PowerMatch — sprawie, że do naszych słuchawek zawsze trafia odpowiednia moc do ich napędzenia. 

Możesz liczyć na to, że iFi Uno zapewni doskonały dźwięk dla każdego.

Rozbudowane technologie eliminacji jittera są stosowane na etapie cyfrowym, w tym nasz femto-precyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to kompleksowe, systematyczne rozwiązanie, które raz na zawsze rozwiązuje problem jittera.

Odtwarzanie Hi-Res True Native® wszystkich formatów muzycznych od MP3 do DSD256, PCM384 i DXD384.

Dyskretny chipset ESS Sabre Hyperstream DAC z eliminatorem jittera, dyskretnym oscylatorem i zakresem dynamiki wynoszącym aż 112 dB, co zadowoli wymagających słuchaczy.

W produkcji muzycznej zakres dynamiki oznacza różnicę między najgłośniejszymi i najcichszymi dźwiękami. Jest on mierzony w decybelach, w skrócie dB. W przypadku pojedynczej ścieżki dźwiękowej zakres dynamiki oznacza różnicę dB między najgłośniejszym i najcichszym momentem w pliku audio.

O zakresie dynamiki w systemie można myśleć jako o przestrzeni między poziomem szumów a punktem odcięcia. Gdy dźwięk zejdzie poniżej poziomu szumów, nie będzie można odróżnić sygnału od szumu systemowego medium. Gdy jednak dźwięk przekroczy punkt odcięcia, wierzchołki jego fali zostaną gwałtownie odcięte, powodując szorstkość i zniekształcenia.

Opatentowana technologia iFi rozszerza zakres dynamiki o minimum 6 dB, zapewniając lepsze wrażenia słuchowe.

Ekskluzywny obwód S-Balanced® firmy iFi zapewnia maksymalną wydajność zarówno słuchawek single-ended, jak i zbalansowanych.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i bardzo niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Kondensatory wielowarstwowe muRata o niskim ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.