NEO iDSD 2

Home 9 DESKTOP 9 NEO iDSD 2

Pierwszy na świecie bezstratny przetwornik C/A Bluetooth

Obsługuje nowy aptX Lossless — jedyny kodek Bluetooth zdolny do strumieniowania bezstratnego dźwięku o jakości CD, ORAZ oferuje potężną maksymalną moc wyjściową 5551 mW, która przyćmiewa wiele dedykowanych wzmacniaczy słuchawkowych.

To head-fi. To sprzęt biurkowy. I hi-fi.

NEO iDSD 2 to nasz nowy, wszechstronny przetwornik cyfrowo-analogowy 3 w 1, zaprojektowany specjalnie dla audiofili. Bez wysiłku łączy się ze słuchawkami jako przetwornik cyfrowo-analogowy Head-Fi, może być używany jako czysty przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem zintegrowanym lub służyć jako przetwornik cyfrowo-analogowy / przedwzmacniacz dla aktywnych głośników i wzmacniacza mocy.

Wyposażony jest w najnowszy Bluetooth 5.4, obsługujący nowy aptX Lossless, jedyny kodek Bluetooth zdolny do strumieniowania bezstratnego dźwięku o jakości CD bez utraty jakości dźwięku.

NEO iDSD 2 ma ulepszone wyjścia słuchawkowe i liniowe, zapewniając wystarczającą moc dla wymagających słuchawek, a także wzmacniaczy mocy.

Mój Bluetooth nie jest taki, jaki znałeś. Jest nowy i bezstratny.

NEO iDSD 2 wyposażono w najnowszą technologię Bluetooth 5.4, obsługującą nowy kodek aptX Lossless, który zapewnia maksymalną przepływność 1200 kb/s. Dla porównania aptX Adaptive ma maksymalny bitrate 420kbps, podczas gdy LDAC oferuje wyższy bitrate 990kbps.

Jednak aptX Lossless jest pierwszym i jedynym kodekiem Bluetooth zdolnym do przesyłania strumieniowego dźwięku o jakości CD bez użycia metody kompresji, która pogarsza jakość dźwięku. Podczas gdy inne kodeki Bluetooth twierdzą, że obsługują dźwięk o jakości CD, a nawet hi-res, stosują kompresję stratną podczas transmisji, co negatywnie wpływa na jakość dźwięku.

NEO iDSD 2 wykorzystuje nowy układ audio Bluetooth Qualcomm QCC518x, jest zgodny z Bluetooth 5.4, obsługuje wszystkie* formaty Bluetooth, w tym: aptX Lossless, aptX Adaptive, aptX, LDAC, LHDC/HWA, AAC i SBC.

*Stan na 22 września 2023 r. Sprawdź swoje urządzenie pod kątem obsługi kodeków Bluetooth.

**LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

Porównanie maksymalnych przepływności kodekówa Bluetooth

5x większa moc wyjściowa słuchawek niż w przypadku poprzednika.

Dobrze słyszałeś — moc wyjściowa słuchawek NEO iDSD 2 jest aż 5 razy większa niż w przypadku NEO iDSD 1. generacji. Z maksymalną mocą wyjściową słuchawek wynoszącą 5,551 mW (@ 32Ω), przewyższa nawet niektóre dedykowane wzmacniacze słuchawkowe, sprawiając, że się pocą. Sekcja słuchawkowa została znacznie ulepszona, ponieważ zasadniczo zintegrowaliśmy w niej obwód słuchawkowy Diablo.

Posiada funkcję Auto iEMatch, która redukuje irytujący szum ze słuchawek o wysokiej czułości bez utraty zakresu dynamiki oraz cztery ustawienia wzmocnienia w zakresie od -12 dB do +16 dB, dzięki czemu nadaje się do wszystkich typów IEM i słuchawek, od super czułych po wymagające dużej mocy.

NEO iDSD 2 jest nie tylko potężnym urządzeniem, ale jest również dostosowany do Twoich uszu. Nowo dodane tryby przetwarzania analogowego, XSpace i XBass II, wraz z czterema filtrami cyfrowymi, pozwalają na precyzyjne dostrojenie dźwięku. Zarówno XSpace, jak i XBass II to czysto analogowe tryby przetwarzania sygnału zaprojektowane w celu dostosowania sceny dźwiękowej i odpowiedzi niskich częstotliwości do słuchawek.

Zawsze przy Tobie. Nieważne, czy w górę, czy w dół.

Niezależnie od tego, czy używasz NEO iDSD 2 jako Desk-Fi czy Hi-Fi, możesz ustawić go poziomo lub pionowo. Nowy 2-calowy kolorowy wyświetlacz automatycznie obraca się w zależności od orientacji.

Gdy używasz go jako Desk-Fi, możesz ustawić go pionowo na biurku, aby zaoszczędzić miejsce. Ustaw go na zmienne wyjście, a dzięki mocnemu, zbalansowanemu wyjściu o maksymalnym napięciu 19,5 V, dobrze współpracuje z aktywnymi głośnikami z regulacją głośności. Regulacja głośności jest analogowa, co jest lepsze niż jakakolwiek cyfrowa regulacja głośności.

Podczas korzystania z NEO iDSD 2 jako Hi-Fi, można umieścić go poziomo. Może służyć jako czysty DAC, odtwarzając wszystkie pliki muzyczne Hi-Res od PCM 32-bit/768kHz do DSD512 i pełnego dekodowania MQA. Można go również podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza mocy jako przedwzmacniacz, wykorzystując analogową regulację głośności.

Precyzyjny zegar GMT. Możliwość aktualizacji.

Wewnętrzny femto-precyzyjny zegar GMT, w połączeniu z inteligentną pamięcią podręczną, tworzy zaawansowany system redukcji jittera. Skutecznie redukuje on jitter w sygnale cyfrowym, zapewniając czystszy i dokładniejszy dźwięk.

Jeśli posiadasz dokładniejszy zegar zewnętrzny lub jeśli chcesz zsynchronizować się z innymi urządzeniami, takimi jak odtwarzacze CD lub streamery sieciowe, które mają wejście zewnętrznego zegara, możesz podłączyć zarówno NEO iDSD 2, jak i inne urządzenia do zewnętrznego zegara za pośrednictwem wejścia External Sync Clock 10 MHz, aby uzyskać jeszcze większą dokładność sygnału zegara.

W tym przedziale cenowym rzadko można znaleźć wejście na zewnętrzny zegar. Nawet jeśli go nie posiadasz, wewnętrzny femto-precyzyjny zegar GMT nadal oferuje doskonałą wydajność w swojej klasie.

Przedstawiamy nową aplikację iFi Nexis

Przedstawiamy aplikację iFi Nexis dla NEO iDSD 2. Wystarczy wyszukać „NEO iDSD 2” w aplikacji, aby uzyskać dostęp do zestawu funkcji i ustawień. Łatwe wykonywanie aktualizacji OTA, które automatycznie aktualizują urządzenie przez sieć.

Aplikacja oferuje wygodny sposób sterowania NEO iDSD 2, umożliwiając łatwe dostosowywanie funkcji i ustawień. Pobierz aplikację iFi Nexis już teraz i wykorzystaj pełen potencjał swojego NEO iDSD 2.

Więcej niż nowe funkcje. Ulepszona elektronika.

Ulepszona konstrukcja obwodów PureWave w NEO iDSD 2, ze zbalansowaną topologią dual-mono i krótkimi ścieżkami sygnału, znana jest z wyjątkowej liniowości oraz minimalnego poziomu szumów i zniekształceń, oferując wyjątkową czystość dźwięku.

Rezultatem jest ulepszony stosunek sygnału do szumu (SNR) >120dB(A), zakres dynamiki (DNR) -120dB(A) i całkowite zniekształcenia harmoniczne plus szum (THD+N) <0,0015%, dzięki czemu wydajność NEO iDSD 2 jest na równi z przetwornikami cyfrowo-analogowymi w wyższym przedziale cenowym.

Obsługa dźwięku wysokiej rozdzielczości jest najnowocześniejsza dzięki odtwarzaniu True Native®. Obsługuje dane PCM do 32 bitów/768 kHz, DSD do DSD512 oraz pojedynczą i podwójną prędkość DXD.

Dzięki czterokanałowemu układowi True Native przetwornika cyfrowo-analogowego Burr-Brown, PCM i DSD są przesyłane osobnymi ścieżkami – umożliwia to zachowanie „doskonałości bitowej” DSD i PCM w ich natywnej formie aż do konwersji analogowej. Nie jest tak w przypadku wszystkich przetworników cyfrowo-analogowych innych marek – nawet jeśli deklarowana jest kompatybilność z DSD, wiele takich przetworników konwertuje sygnały DSD na PCM.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane za pośrednictwem wejścia cyfrowego USB*.

Ten nowy mikrokontroler XMOS o niskim opóźnieniu ma znacznie zwiększoną moc obliczeniową. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten nowy 16-rdzeniowy układ scalony zapewnia dwukrotnie szybsze taktowanie (2000 MIPS) i czterokrotnie większą pamięć (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

Wewnętrzny zespół iFi ds. rozwoju cyfrowego zaprogramował oprogramowanie układowe XMOS, aby zoptymalizować jakość dźwięku i zapewnić doskonałą współpracę z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Burr-Brown.

(* Również na S/PDIF w NEO iDSD/Diablo)

Rozbudowane technologie eliminacji zniekształceń jitter są stosowane na etapie cyfrowym, w tym nasz femto-precyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to kompleksowe, systematyczne rozwiązanie cyfrowe, które raz na zawsze rozwiązuje problem jittera.

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza, że formaty plików pozostają niezmienione lub „doskonałe bitowo”. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z intencją artysty w formacie, w którym została nagrana.

W iFi szeroko stosujemy Burr Brown w naszych produktach, wybierając go ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i architekturę True Native. Nasze doświadczenie z tym układem scalonym oznacza, że wiemy, jak najlepiej go wykorzystać.

MQA (Master Quality Authenticated) jest obsługiwany przez USB z pełnym dekodowaniem plików MQA do 384 kHz dzięki mocy obliczeniowej nowego 16-rdzeniowego układu XMOS.

Oznacza to, że pełny proces dekodowania „trzech rozwinięć” jest wykonywany wewnętrznie, w przeciwieństwie do tylko końcowego rozwinięcia w sposób „renderowania” MQA.

Na całym świecie MQA stało się ważnym czynnikiem dla każdego kompleksowo wyposażonego przetwornika cyfrowo-analogowego. Jest on dostępny za pośrednictwem Tidal Masters, Audirvana i Roon.

Używamy nowego układu scalonego Qualcomm QCC518x do przetwarzania Bluetooth w połączeniu z zastrzeżonymi obwodami, aby stworzyć słyszalnie lepszy „silnik Bluetooth”.

Obsługiwane są wszystkie obecne formaty audio Bluetooth wysokiej rozdzielczości — Qualcomm aptX Lossless i aptX Adaptive, Sony LDAC i HWA LHDC, zwykły aptX, AAC (urządzenia Apple iOS) i SBC („zwykły” kodek Bluetooth).

Wszystkie 24-bitowe kodeki, w tym aptX Lossless, aptX Adaptive, LDACTM i LHDC, obsługują do 96 kHz.

„Silnik Bluetooth” iFi może być również aktualizowany bezprzewodowo, dzięki czemu można dodawać kodeki w przyszłości.

*LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Zbalansowane, różnicowe obwody analogowe od dawna są cenione za zdolność do redukcji szumów i przesłuchów w ścieżce sygnału poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału.

PureWave to nowa, zbalansowana, symetryczna topologia dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału. Nazwa odnosi się do czystości brzmienia, którą osiąga dzięki wyjątkowej liniowości i nieskończenie niskim poziomom szumów i zniekształceń.

Przełączanie między ustawieniami zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić przejrzystość dźwięku dzięki zaawansowanej technologii tranzystorów MOSFET wykorzystanej jako przełącznik wyciszania.

To oparte na tranzystorach FET przełączanie jest obsługiwane przez mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmienia ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie szkodliwe dla dźwięku zakłócenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują dużą szerokość pasma jednostkowego wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.

Kondensatory wielowarstwowe typu muRata o niskim współczynniku ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.

Na etapie cyfrowym zastosowano zaawansowane technologie eliminacji zniekształceń jitter, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci.

Kryształowy zegar o niskim poziomie jittera został zaktualizowany, aby zapewnić >20dB lepszą wydajność