ZEN Stream

Home 9 STREAMER 9 ZEN Stream

Streaming uwolniony

Transport sieciowy z obsługą Wi-Fi

Wystarczy dodać pilota

Pod elegancką obudową ZEN Stream kryje się technologiczna potęga w dziedzinie streamingu. Ma on jeden cel — przesyłanie muzyki z Internetu do przetwornika cyfrowo-analogowego bez utraty jakości.

Prawdziwa wydajność hi-res PCM384/DSD256 przez WiFi/LAN. Wystarczy dodać inteligentne urządzenie jako pilota i gotowe.

Zoptymalizowana architektura open-source – działa z wieloma dedykowanymi platformami, całkowicie i doskonale zabezpieczona na przyszłość, ponieważ jest stale aktualizowana.

Łatwość użytkowania + audiofilska implementacja. Postępuj zgodnie z naszymi prostymi przewodnikami konfiguracji na YouTube. Jest to najlepsze rozwiązanie dla streamerów.

Technologia prędkości warp

ZEN Stream to prawdziwie oddolny projekt iFi — implementacja sprzętu i oprogramowania jest wyjątkowa:

 • Dwa porty SuperSpeed USB3.0 z aktywną redukcją szumów II
 • Wyjście S/PDIF ze wbudowanym iPurifier
 • Oprogramowanie iFi opracowane na podstawie oprogramowania Volumio open-source jako punkt startowy, a następnie zakodowane i zoptymalizowane przez nas w celu uzyskania najczystszego oprogramowania do przesyłania strumieniowego.

Są to niektóre z czynników, które sprawiają, że ZEN Stream jest w czołówce urządzeń obsługujących PCM384/DSD256 w sieci LAN i WiFi (802.11n, 100Mbps na 5Ghz).

„Ekskluzywny” tylko dla Twoich uszu

ZEN Stream posiada jedną z najlepiej zoptymalizowanych platform oprogramowania na świecie.

Od sterowników urządzenia, przez kernel (serce systemu operacyjnego), shell (który łączy się z jądrem), po aplikacje i interfejs użytkownika — wszystko jest w pełni zoptymalizowane pod kątem płynnego działania i doskonałej wydajności dźwiękowej.

Pomysłową częścią konstrukcji ZEN Stream jest możliwość wyboru pomiędzy trybami „Exclusive” – indywidualnymi ustawieniami dedykowanymi konkretnym trybom pracy w celu zapewnienia możliwie najczystszej wydajności. Wszystkie inne programy są wyłączane, aby zminimalizować „jitter oprogramowania” – często pomijany aspekt, który negatywnie wpływa na jakość odtwarzania dźwięku z komputera.

Gwarantuje to, że ZEN Stream nie tylko porusza się we wszystkich dziedzinach, ale także jest w nich mistrzem.

 • Wszystko w jednym (AIO), które obejmuje wszystkie tryby
 • ROON Ready
 • Strumieniowanie Tidal
 • Strumieniowanie NAA
 • Strumieniowanie DLNA

Aktualizacja oprogramowania może potrwać 2-3 minuty. Nie odłączaj urządzenia.

Kto jest kim w streamingu

ZEN Stream oferuje następujące opcje łączności:

 • Strumieniowanie bezpośrednio z aplikacji Spotify/Tidal dzięki Spotify Connect i Tidal Connect
 • Współpraca z dowolną aplikacją streamingową z certyfikatem DLNA
 • Zintegrowany Airplay 1 – łatwe strumieniowanie z urządzeń Apple i Android
 • Teraz ROON Ready
 • Obsługa NAA w połączeniu z oprogramowaniem HQPlayer firmy Sygnalist

Zaawansowana technologia

Pod niepozorną obudową kryje się poważna moc, zarówno pod względem technologii, jak i komponentów:

 • Potężny 64-bitowy czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex
 • Interfejsy USB i S/PDIF regulowane przez femto-precyzyjny zegar GMT w celu wyeliminowania jittera
 • Technologie Active Noise Cancellation II i iPurifier odpowiednio dla interfejsów USB i S/PDIF
 • Inteligentny kontroler przełącznika Ethernet
 • Regulatory napięcia o wysokim SPR, niskim prądzie spoczynkowym i niskim spadku napięcia z miękkim startem
 • Synchroniczny, precyzyjny kontroler zasilania o wysokiej prędkości 1,6 MHz
 • Kondensatory C0G oraz cewki Taiyo Yuden i Murata o niskim ESR

Skonfiguruj połączenie Wi-Fi za pomocą naszej aplikacji Stream-iFi.

Zeskanuj kod QR, aby pobrać aplikację już dziś. Kod QR przeniesie Cię bezpośrednio do naszej aplikacji Stream-iFi w odpowiednim sklepie dla Twojego telefonu lub tabletu.

Jest to prawdziwe urządzenie hi-res. Wyjątkowo obsługuje PCM do 32-bitów/384 kHz przez Wi-Fi, a także kabel Ethernet, plus DSD do 11,2 MHz (DSD256). Bardzo nietypowe w streamerze Wi-Fi.

Urządzenia sieciowe Roon Ready mają wbudowaną technologię strumieniowania Roon i są certyfikowane przez Roon Labs, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i wydajności strumieniowania sieciowego.

MQA (Master Quality Authenticated)

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania wzorcowego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać. ZEN Stream wykorzystuje technologię MQA do odbierania i dekodowania dźwięku MQA oraz zapewnienia dźwięku na poziomie master.

Nasze „ekskluzywne tryby” zapewniają indywidualne ustawienia dedykowane dla określonych trybów pracy, aby zapewnić najczystszą możliwą wydajność.

Wszystko w jednym

Ten niespecyficzny tryb jest doskonały dla wszystkich platform, formatów audio i urządzeń.

Strumieniowanie DLNA

Wybierz ten tryb, aby zoptymalizować wydajność podczas korzystania z ZEN Stream z aplikacjami i urządzeniami kompatybilnymi z DLNA.

Strumieniowanie NAA

Wybierz ten tryb, aby używać ZEN Stream jako sieciowego adaptera audio w połączeniu z oprogramowaniem Signalyst HQPlayer.

Roon Ready

Wybierz ten tryb, aby zintegrować ZEN Stream ze środowiskiem ROON.

Przesyłanie strumieniowe Tidal

Jeśli jesteś subskrybentem Tidal Masters Tier, jest to tryb dla Ciebie.

Użyj przycisku „hotspot” z przodu, aby dołączyć do sieci Wi-Fi.

Dwuzakresowy odbiór Wi-Fi obsługuje 802.11a/b/g/n/ac, zapewniając szybkie i niezawodne połączenie bezprzewodowe.

Porty USB — zarówno wejściowe, jak i wyjściowe — obsługują standard SuperSpeed USB3.0 i korzystają z technologii iFi Active Noise Cancelling, która usuwa zniekształcenia z sygnału audio.

Podobnie, koncentryczne wyjście S/PDIF wykorzystuje technologię oczyszczania sygnału iPurifier firmy iFi.

Oba wyjścia cyfrowe — asynchroniczne USB i koncentryczne S/PDIF — które zapewniają łączność z zewnętrznym przetwornikiem cyfrowo-analogowym lub wzmacniaczem z wejściami cyfrowymi, są regulowane przez femto-precyzyjny układ GMT (Global Master Timing) firmy iFi w celu wyeliminowania jittera z cyfrowego sygnału audio.

Konstrukcja obwodów została starannie zaprojektowana w celu zapewnienia doskonałego dźwięku, z przetwarzaniem dostarczanym przez 64-bitowy, czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex.

Starannie dobrane komponenty obwodu, w tym dyskretne, wysokiej jakości urządzenia do montażu powierzchniowego, takie jak wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G i cewki indukcyjne Taiyo Yuden i Murata, zwiększają jakość wykonania tego produktu.

Do tego dochodzi synchroniczny kontroler zasilania o wysokiej prędkości 1,5 MHz, zapewniający jeszcze lepszą redukcję szumów i jeszcze mniejsze zniekształcenia.

Inteligentny Ethernet. Urządzenie wykorzystuje wysokowydajny przełącznik Ethernet ze zintegrowanym 5-portowym Giga-PHY o niskim poborze mocy.

Wykorzystaliśmy regulatory napięcia o wysokim współczynniku SPR, niskim prądzie spoczynkowym i niskim spadku napięcia z miękkim startem. Oznacza to zmaksymalizowaną wydajność i zminimalizowany hałas systemu.