ZEN Blue V2

Home 9 STREAMER 9 ZEN Blue V2

Przetwornik cyfrowo-analogowy Bluetooth o wysokiej rozdzielczości.

Nasz ultra przystępny cenowo przetwornik cyfrowo-analogowy Bluetooth® o wysokiej rozdzielczości właśnie stał się jeszcze lepszy!

Wyluzuj. Relaks. Ciesz się.

ZEN Blue V2 to ten sam przetwornik cyfrowo-analogowy hi-res, który znasz i kochasz, ale jeszcze lepszy! Dodaliśmy ulepszoną antenę Bluetooth®, która zwiększy zasięg nawet o 80%. Wystarczy podłączyć smartfon, tablet, komputer PC lub Mac do ZEN Blue V2. I wrzuć na luz.

Niezależnie od tego, czy lubisz Spotify, Amazon, Apple Music, Qobuz czy Tidal, ZEN Blue V2 dostarczy bajecznie nieskazitelną muzykę dopasowaną do Twojego nastroju poprzez zapierający dech w piersiach hi-res Bluetooth®.

Hi-res do n-tego stopnia.

Obsługiwane są wszystkie obecne i przyszłe formaty audio Bluetooth®. 

Obejmuje to aptX i aptX HD firmy Qualcomm, aptX Low Latency, aptX Adaptive, LDAC i HWA/LHDC, kodeki Bluetooth® hi-res stworzone odpowiednio przez Sony i Huawei, AAC, preferowany format Apple i SBC, standardowy kodek Bluetooth®.

Oznacza to, że każde możliwe urządzenie źródłowe jest obsługiwane w najwyższej rozdzielczości specyfikacji Bluetooth®. Przyszłe kodeki mogą być dodawane za pomocą aktualizacji bezprzewodowej.

*LDAC i logo LDAC są znakami towarowymi Sony Corporation.

Nie wszystkie urządzenia Bluetooth są sobie równe.

Miej pełne zaufanie do jakości dźwięku ZEN Blue V2.

Wykorzystuje Bluetooth5.0®, najnowszą wersję i najnowszy układ Qualcomm 5100 do przetwarzania wszystkich przychodzących danych Bluetooth®. Układ ESS Sabre DAC zapewnia niezwykle płynną konwersję cyfrowo-analogową.

Pozbądź się standardowego „bluesa Bluetooth” dzięki ZEN Blue V2.

Ciesz się. Na Twój sposób.

Ciesz się tym, co najlepsze z obu światów.

Analogowe — podłącz przez RCA do wzmacniaczy lub aktywnych głośników lub przez wyjście 4,4 mm do wzmacniaczy/głośników ze zbalansowanym wejściem.

Cyfrowe — użyj połączeń optycznych i koncentrycznych, aby podłączyć się do dowolnego urządzenia ze wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym i odpowiednim wejściem cyfrowym — telewizora, wzmacniacza AV lub zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego w zestawie hi-fi.

Zbalansowana konstrukcja jest naprawdę wyjątkowa.

Analogowy stopień wyjściowy jest zbalansowany, co zwykle nie jest spotykane w przetwornikach cyfrowo-analogowych w tym przedziale cenowym. Zbalansowany oznacza mniej szumów, zakłóceń i przesłuchów.

Posiada wyjścia RCA i zbalansowane na poziomie standardu HiFi; 2V SE i 4V BAL, dzięki czemu jest kompatybilny zarówno z systemami HiFi, jak i Pro.

Wszystko to oparte jest na wysokiej jakości komponentach obwodów, takich jak kondensatory C0G firmy TDK i jest zasilane przez precyzyjny, niskoszumowy zasilacz firmy Texas Instruments, dzięki czemu jest to rzadka bestia w przystępnej cenie.

Dodatkowo ulepszyliśmy nasz układ zegara Global Master Timing (GMT), aby zapewnić jeszcze płynniejszą muzyczną jazdę. Oznacza to o >20 dB lepszą wydajność i jeszcze więcej ZEN.

Dyskretny chipset ESS Sabre Hyperstream DAC z eliminatorem jittera w domenie czasowej, dyskretnym oscylatorem i zakresem dynamiki 112 dB dla wymagających słuchaczy.

Implementacja iFi Bluetooth® nie wykorzystuje standardowego układu SOC (System On a Chip), jak w przypadku innych producentów. Wykorzystujemy kombinację wysokiej jakości elementów, aby wydobyć jak najwięcej z każdego etapu.

Układ Qualcomm kieruje nieprzetworzony, cyfrowy sygnał Bluetooth® do wyspecjalizowanego układu Sabre DAC, aby przekonwertować sygnał z cyfrowego na analogowy — wszelkie nieprawidłowości są eliminowane za pomocą naszego femto-precyzyjnego systemu zegara GMT, aby zapewnić jakość Bluetooth®, która jest o krok do przodu.

Jest to metoda lepsza od tradycyjnego podejścia opartego na obwodach single-ended. Obwody zbalansowane redukują szumy i przesłuchy. Mniej zakłóceń — czystszy dźwięk.

Zwykle można znaleźć tę konfigurację w produktach z wyższej półki cenowej, takich jak Pro iCAN Signature, ale iFi wykorzystuje ją teraz w całej swojej ofercie, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku dla wszystkich naszych klientów.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio iFi, zastosowaliśmy niestandardowy wzmacniacz operacyjny z serii OV. Ten najwyższej klasy komponent przyczynia się do wyjątkowo niskiego poziomu szumów, niskich zniekształceń (0,0001%) i szerokiego pasma przenoszenia.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Kluczową zaletą układu przetwornika cyfrowo-analogowego ESS Sabre jest architektura Hyperstream ze zintegrowanym eliminatorem jittera w domenie czasowej, która zapewnia znikome zniekształcenia i wysoki zakres dynamiki.

Niskoszumowe układy scalone Texas Instruments oferują dużą szerokość pasma wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysoką zdolność wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.