NEO Stream

Home 9 STREAMER 9 NEO Stream

Sieciowy streamer audio

Stworzony przez pasjonatów, dla pasjonatów.

Słodkich streamów…

NEO Stream został zbudowany z myślą o zapewnieniu optymalnej wszechstronności i wydajności dźwiękowej.

Łączy w sobie najnowszą wersję naszego silnika strumieniowania sieciowego z naszym wielokrotnie nagradzanym przetwornikiem DAC, aby zapewnić poziom dźwięku wcześniej nieosiągalny bez wydawania znacznie więcej niż jego cena wynosząca 6299 PLN. Wystarczy dodać wybrany wzmacniacz i głośniki.

 Dodaje możliwość strumieniowania do ulubionego systemu

 • Dźwiękowo ulepsza istniejący odtwarzacz strumieniowy
 • Jedyny streamer, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować

Wyraźnie inny. Cyfrowo przełomowy.

Wykorzystanie autorskiej technologii sprawia, że NEO Stream jest zupełnie inny.

Brak „dokupionej” platformy. Brak określonej aplikacji sterującej.

Nasz własny silnik strumieniowania. W pełni zoptymalizowany pod kątem płynnej pracy i doskonałej jakości dźwięku.

Funkcjonalnie i dźwiękowo jest to idealny odtwarzacz strumieniowy dla zapalonych melomanów, którzy chcą doświadczać swojej muzyki z wyjątkową jakością dźwięku za pośrednictwem własnej aplikacji sterującej lub platformy muzycznej. Bez wygórowanej ceny.

Po prostu płynne strumieniowanie

 • Roon Ready — Certyfikat Roon Ready oznacza, że NEO Stream można od razu podłączyć do środowiska audio Roon i bezproblemowo współpracować z oprogramowaniem Roon.
 • DNLA/UPnP — Użyj dowolnej aplikacji kompatybilnej z DLNA/UPnP — BubbleUpnP, connect, Audirvana i tak dalej — aby kontrolować NEO Stream i uzyskać dostęp do treści audio z usług online.
 • Tidal Connect i Spotify Connect — Streamuj bezpośrednio z tych zintegrowanych usług muzycznych online.
 • Apple Airplay 2 – łatwe strumieniowanie z urządzeń Apple.
 • Obsługa NAA — Poważny entuzjasta? NEO Stream może działać jako sieciowy adapter audio. Kieruje on pakiety danych audio odebrane przez Wi-Fi lub kabel Ethernet prosto do podłączonego przetwornika cyfrowo-analogowego bez przetwarzania.
 • Dysk NAS — strumieniowanie z lokalnego urządzenia pamięci masowej za pomocą aplikacji „Stream-iFi”.

Własny przetwornik cyfrowo-analogowy

Zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy NEO Stream przenosi przyjemność ze strumieniowania na inny poziom.

 • Czterokanałowy przetwornik DAC True Native hi-res – obsługuje PCM 768 kHz i DSD 512,
 • Potężny 16-rdzeniowy procesor XMOS — wykonuje pełne dekodowanie MQA (do 384 kHz)

Dzięki czterokanałowemu układowi przetwornika cyfrowo-analogowego True Native, sygnały PCM i DSD są przesyłane oddzielnymi ścieżkami i pozostają „bit-perfect” w swojej bezpośredniej natywnej formie, aż do konwersji analogowej. W przypadku DSD nie ma konwersji do PCM lub zastosowania przetwarzania wielobitowego — jest to niezwykłe i sprawia, że NEO Stream jest doskonałym wyborem dla purystów DSD.

Pożądane połączenia

Wejścia

 • Dwuzakresowy odbiór Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz) z obsługą 802.11a/b/g/n/ac
 • Gigabit Ethernet (LAN) – 1x RJ45; 1x M12; 1x optyczny LAN (więcej informacji poniżej)
 • 2x USB-A (obsługa USB2.0 i SuperSpeed USB3.0)
 • 1x port aktualizacji systemu USB-C (dostępne są również aktualizacje OTA – Over The Air)

Wyjścia

 • Analogowe – 1x stereo RCA; 1x zbalansowane 4,4 mm
 • Ultra-rozdzielcze cyfrowe (PCM 768 kHz, DSD512) – 1x HDMI-I2S; 1x USB-A (USB3.0)
 • Cyfrowe S/PDIF wysokiej rozdzielczości (PCM 192 kHz) – 1x optyczne; 1x koncentryczne; 1x AES/EBU

Unikalna optyczna sieć LAN

Podłączenie do routera sieciowego za pomocą kabla zamiast polegania na Wi-Fi?  NEO Stream zawiera unikalną opcję obok portów RJ45 i M12 – optyczny LAN. To nasza własna technologia. Podłącz nadajnik-odbiornik OptiBox do routera, a NEO Stream do OptiBox za pomocą kabla optycznego.  Zarówno OptiBox, jak i kabel znajdują się w zestawie.

Korzystaj z najwyższej jakości cyfrowego połączenia audio między routerem a streamerem.

 • Ultraszybka prędkość transmisji danych do 10 Gb/s
 • Perfekcyjna transmisja dźwięku w ultra rozdzielczości
 • Minimalna degradacja na odległości do 1 km

Sygnał LAN z routera jest regenerowany, ponownie taktowany i równoważony przez OptiBox; stosowana jest prawdziwa izolacja galwaniczna, z zerową pasożytniczą pojemnością i indukcyjnością.

Pasuje do ciebie

Kilka różnych ustawień pozwala użytkownikom dostosować wydajność NEO Stream do ich systemu i sposobu, w jaki lubią streamować.

Tryby Ekskluzywne to indywidualne ustawienia, które optymalizują wydajność poprzez skupienie działania na jednym trybie użytkowania. Dostępne są specjalne ustawienia dla Roon, Tidal Masters, DLNA i NAA, a także tryb ogólny do użytku wieloplatformowego.

 Cztery wybierane przez użytkownika filtry cyfrowe, z których każdy ma subtelny, ale wyraźnie zauważalny wpływ na dźwięk, można przełączać zgodnie z osobistym gustem i wyborem muzyki:

 • Bit-Perfect
 • GTO (Gibbs Transient Optimised)
 • Minimalna faza
 • Standard

Chodź, pozbądź się szumów

NEO Stream został starannie zaprojektowany w celu usunięcia szumów i zniekształceń z sygnału audio:

 • Porty USB wykorzystują naszą technologię aktywnej redukcji szumów ANC II.
 • Wyjścia S/PDIF wykorzystują technologię iPurifier
 • Sygnał cyfrowy jest regulowany przez nasz femto-precyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) w celu wyeliminowania zniekształceń jitter.
 • Wyświetlacz TFT klasy siatkówki posiada konstrukcję SilentLine, dzięki czemu żaden szum elektryczny nie zakłóca sygnału audio.
 • Komponenty obwodu o niskim współczynniku ESR, wysokiej liniowości i niskim poziomie szumów oznaczają doskonałą jakość dźwięku.

Regulatory napięcia o wysokim współczynniku PSRR (Power Supply Rejection Ratio), niskim prądzie spoczynkowym i niskim zaniku równają się niskim szumom zasilania, a synchroniczny kontroler zasilania o wysokiej prędkości 1,2 MHz w celu poprawy wydajności filtrowania oznacza, że szumy zasilania są znikome.

NEO Stream cechuje się większą klarownością i teksturą, a także bardziej dynamicznym i wciągającym brzmieniem — po prostu słyszysz więcej muzyki, tak jak zamierzał artysta.

Obsługa dźwięku wysokiej rozdzielczości jest najnowocześniejsza dzięki odtwarzaniu True Native®. Obsługuje dane PCM do 32 bitów/768 kHz, DSD do DSD512 oraz pojedynczą i podwójną prędkość DXD.

Dzięki czterokanałowemu układowi True Native przetwornika cyfrowo-analogowego Burr-Brown, PCM i DSD są przesyłane osobnymi ścieżkami – umożliwia to zachowanie „doskonałości bitowej” DSD i PCM w ich natywnej formie aż do konwersji analogowej. Nie jest tak w przypadku wszystkich przetworników cyfrowo-analogowych innych marek – nawet jeśli deklarowana jest kompatybilność z DSD, wiele takich przetworników konwertuje sygnały DSD na PCM.

16-rdzeniowy układ XMOS przetwarza dane audio odbierane przez cyfrowe wejście USB.

Ten nowy mikrokontroler XMOS o niskim opóźnieniu ma znacznie zwiększoną moc obliczeniową. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, ten nowy 16-rdzeniowy układ scalony zapewnia dwukrotnie szybsze taktowanie (2000 MIPS) i czterokrotnie większą pamięć (512 KB), a także najnowszy standard SuperSpeed USB.

Wewnętrzny zespół iFi ds. rozwoju cyfrowego zaprogramował oprogramowanie układowe XMOS w celu optymalizacji jakości dźwięku i zapewnienia doskonałej współpracy z chipsetem Burr-Brown używanym w NEO Stream.

Na etapie cyfrowym zastosowano rozbudowane technologie eliminacji zniekształceń jitter, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to kompleksowe, systematyczne rozwiązanie cyfrowe, które raz na zawsze rozwiązuje problem jittera.

Urządzenia sieciowe Roon Ready mają wbudowaną technologię strumieniowania Roon i są certyfikowane przez Roon Labs, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i wydajności w strumieniowaniu sieciowym.

MQA (Master Quality Authenticated)

MQA to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która zapewnia dźwięk oryginalnego nagrania wzorcowego. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony i jest wystarczająco mały, aby można go było przesyłać strumieniowo lub pobierać. NEO Stream wykorzystuje technologię MQA do odbioru i dekodowania dźwięku MQA, zapewniając dźwięk na poziomie master.

Obwody analogowe NEO Stream charakteryzują się zbalansowaną konstrukcją z symetrycznym, dwukanałowym stopniem wyjściowym.

Topologia ta, zwykle zarezerwowana dla większych i droższych wzmacniaczy ze względu na jej koszt i złożoność, redukuje szumy i przesłuchy w ścieżce sygnału poprzez pełne oddzielenie lewego i prawego kanału.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) oferują wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach obwodów rezonansowych.

Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej, stałej częstotliwościowo pojemności, kondensatory te redukują zniekształcenia indukowane przez kondensatory do znikomo niskich poziomów.

Są drogie, ale stanowią doskonałe uzupełnienie naszych produktów.

Kondensatory OS-CON firmy Panasonic o łącznej pojemności 5,410uF zapewniają bardzo niską równoważną rezystancję szeregową (ESR), doskonałą zdolność redukcji szumów i charakterystykę pasma przenoszenia. Ponadto, OS-CON mają długą żywotność, a ich ESR zmienia się nieznacznie nawet w niskich temperaturach, ponieważ elektrolit jest stały.

Nie są one często spotykane w produktach kosztujących <1000 USD.

Kondensatory tantalowe to kolejny przykład najwyższej klasy komponentów, które preferujemy. Te spolaryzowane kondensatory elektrolityczne mają doskonałą charakterystykę częstotliwości i stabilności, co zapewnia im bardzo wysoką wydajność objętościową.

Układy scalone Texas Instruments o niskim poziomie szumów oferują dużą szerokość pasma jednostkowego wzmocnienia, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysokie możliwości wysterowania wyjścia, współczynniki tłumienia w trybie wspólnym i zasilania przekraczające 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wychylenia wyjścia i wysokie szybkości narastania.

Kondensatory wielowarstwowe typu muRata o niskim współczynniku ESR i wysokiej jakości. Aspekt „kontroli ESR” kondensatorów Murata jest czymś wyjątkowym. Ich zdolności tłumienia szumów są imponujące.