Wywodząca się ze znanego iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza właśnie na rynek niezwykle ciekawe urządzenie. LAN iPurifier PRO – bo o nim mowa – to aktywny filtr dla sieci LAN, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podłączamy poprzez kabel sieciowy streamer audio, czy też każde inne urządzenie współpracujące z naszym sprzętem grającym. Najnowszy produkt marki SilentPower zapewni nam pełną izolację od szumów często występujących w sieci LAN, ponieważ jego aktyna konstrukcja opiera się na w pełni optycznej izolacji galwanicznej. SilentPower LAN iPurifier PRO jest ponadto w pełni zgodny ze standardem sieciowym IEEE 802.3x, zapewniając obsługę połączeń o prędkości do 1000Mbps.

­­Optyczna izolacja galwaniczna

iFi Audio LAN iPurifier PRO to urządzenie, które wykorzystuje izolację optyczną zapewniającą najlepszą możliwą izolację od szkodliwych szumów, jakie
powszechne są dzisiaj w każdej praktycznie sieci LAN. Szumy te niekorzystnie wpływają na pracę streamerów oraz przetworników cyfrowo-analogowych, zwiększając zniekształcenia typu jitter i przez to mocno degradując osiągi cyfrowych źródeł audio. Jednocześnie do tej pory rozwiązanie tego problemu wcale nie było takie proste i często wymagało sięgnięcia po nierzadko bardzo drogie, specjalizowane routery i inne urządzenia, które nie zawsze spełniały swoje zadanie.

Z pomocą przychodzi tutaj SilentPower LAN iPurifier PRO, które jest filtrem zakłóceń w sieci Ethernet o niezwykle zaawansowanej – zwłaszcza patrząc poprzez pryzmat jego stosunkowo przystępnej ceny – i aktywnej konstrukcji.

Bo LAN iPurifier PRO korzysta z optycznej izolacji galwanicznej. Działa ona
w taki sposób, że sygnał przychodzący w postaci elektrycznej jest konwertowany do postaci optycznej. A następnie konwertowany z powrotem ze światła do sygnału elektrycznego. W efekcie wejście oraz wyjście są od siebie zupełnie galwanicznie odseparowane i to na dodatek za pomocą wewnętrznego interfejsu optycznego. Sprawia to, że wszystkie szumy oraz przepięcia z sieci Ethernet są skutecznie usuwane, włącznie z tymi w paśmie rzędu GHz.

Pełna prędkość bez kompromisów

Istotnym aspektem jest tutaj także to, że SilentPower LAN iPurifier PRO jest też transparentny do podłączonych do niego urządzeń w takim sensie, że nie wpływa na prędkość transmisji danych. I wspiera standard Gigabit Ethernet (IEEE802.3), a zatem prędkości transmisji danych 1000/100/10Mbps. Innymi słowy, LAN iPurifier PRO jest kompatybilny ze wszystkimi praktycznie urządzeniami sieciowymi opartymi o powyższe standardy. A co za tym idzie możemy go wykorzystać nie tylko do izolacji streamera, czy DACa ze streamerem ale także na przykład macierzy dyskowej NAS, czy dedykowanego komputera będącego serwerem muzyki.

Aktywna regeneracja sygnału

Co niemniej istotne, LAN iPurifier PRO to również urządzenie w pełni aktywne, posiadające zdolność do regeneracji przychodzącego sygnału. Zmniejsza ono dzięki temu jego jitter zapewniając znacznie lepszy, czystszy sygnał cyfrowy posiadający lepiej zdefiniowane zbocza.

Praktyczna forma oraz diody sygnalizacyjne

LAN iPurifier PRO to przy tym urządzenie, które bez problemu zmieścimy obok naszego sprzętu audio. Ma wymiary 10 x 9 x 2.5 cm. A na jego przodzie umieszczono wszystkie przydatne diody sygnalizacyjne. Poinformują nas one
o takich parametrach, jak stan połączenia, prędkość transmisji, czy status wewnętrznego interfejsu optycznego. Jasność tych diod można nie tylko zmniejszyć, ale także całkowicie je wyłączyć.

 

Dystrybutorem iFi Audio w Polsce jest firma 21Distribution

www.21Distribution.pl
www.ifiaudio.pl