iFi Audio, marka znana ze świetnie brzmiących i posiadających nietuzinkowe rozwiązania urządzeń audio – rozszerza trzecią już generację swojej linii ZEN. Linia ta z definicji ma oferować znakomicie brzmiące urządzenia, które będą przy tym nie tylko niewielkie i funkcjonalne, ale i niezwykle rozsądnie wycenione. Tym razem producent z Southport proponuje nam ZEN CAN 3, czyli zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy oraz ZEN BLU 3 będący pierwszym na świecie odbiornikiem i transmiterem Bluetooth obsługującym bezstratny standard aptX Lossless.

iFi Audio ZEN CAN 3 – zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy posiadający 2,000mW mocy wyjściowej oraz wsparcie dla technologii xMEMS

Nowoczesna topologia wzmacniacza o dużej mocy

ZEN CAN 3 to wzmacniacz słuchawkowy oferujący aż 2,000mW mocy ciągłej na obciążeniu 64 omów i wyjściu zbalansowanym. Sprawia to, że bez problemu wysteruje niemalże wszystkie słuchawki na rynku, włącznie z wymagającymi modelami planarnymi. Jednocześnie zastosowano tutaj zaawansowaną topologię układu elektronicznego i wykorzystano autorskie układy OV będące specjalną wersją wzmacniaczy operacyjnych opracowanych przez iFi Audio. Oferują one znacznie lepsze pasmo, niższe zniekształcenia oraz – co najważniejsze – zdecydowanie lepsze brzmienie, aniżeli jakiekolwiek scalone układy dostępne powszechnie. W ZEN CAN 3 zadbano także o jakość wszystkich komponentów, dlatego też znajdziemy w elementy firm takich, jak Panasonic, TDK, Texas Instruments czy muRata.

Niezwykle szeroka funkcjonalność

ZEN CAN 3 to nie tylko wejście oraz wyjście zbalansowane, ale możliwość wyboru poziomu wzmocnienia oraz dedykowane tryby XBass+, XSpace oraz tryb do gier i filmów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się doskonałym brzmieniem na słuchawkach nie tylko w trakcie słuchania muzyki, ale także przy wielu innych zastosowaniach. Tryb filmowy zwiększa czytelność dialogów, natomiast tryb dedykowany do gier sprawi, że lepiej usłyszymy ciche detale, przez co staniemy się niezrównani w rozgrywce. Nie zapominajmy też o możliwości napędzenia słuchawek opartych o najnowsze przetworniki xMEMS, które dzięki nowatorskiej technologii oferują znacząco niższe zniekształcenia.

Dodatkowo na tylnej ściance znajdziemy także liniowe wyjście zbalansowane oparte na nowoczesnym gnieździe 4.4 mm, co dodatkowo zwiększa elastyczność najnowszego wzmacniacza słuchawkowego z linii ZEN 3.

iFi Audio ZEN CAN 3 dostępny jest już w sprzedaży, a jego cena detaliczna wynosi 999 zł.

iFi Audio ZEN Blue 3 – nowoczesny DAC Bluetooth z pierwszym na świecie trybem bezstratnym aptX Lossless

aptX Lossless dla zapewnienia bezstratnej jakości brzmienia

Najnowszy iFi Audio ZEN Blue 3 jest pierwszym na świecie bezprzewodowym DACiem, który może zarówno odbierać, jak i nadawać muzykę w bezstratnej jakości płyty CD. ZEN Blue 3 wykorzystuje nie tylko najnowszy standard Bluetooth 5.4 ale też bezstratny kodek aptX Lossless oraz kodeki hi-res wspierające 96 kHz poprzez LDAC i LDHC/HWA.

Oznacza to, że teraz możemy strumieniować muzykę w bezstratnej jakości płyty CD z telefonu bezpośrednio do systemu audio. Entuzjaści kina domowego teraz mogą z kolei oglądać filmy na wysokiej klasy słuchawkach bezprzewodowych wykorzystując świetnie brzmiące kodeki wysokiej rozdzielczości.

 

Szeroka funkcjonalność: odbiornik i nadajnik oraz wejście USB

Tym razem najnowszy ZEN Blue 3 jest niezwykle elastyczny. Bo może pracować w trzech trybach:

– RX, czyli odbiornika, który odbiera sygnał z urządzenia Bluetooth
– TX, czyli nadajnika, czyli wysyłając sygnał z wejścia analogowego do urządzenia Bluetooth
– a także jako USB DAC, podłączony poprzez kabel USB

ZEN Blue 3 może zatem teraz działać także jako tradycyjny DAC posiadający wejścia USB-C oraz S/PDIF. Dodatkowo wyposażono go w wysokiej jakości elementy, nie jest to proste rozwiązanie typu „SoC” („System-on-a-Chip”), ponieważ Blue 3 posiada dedykowane układy dla łączności Bluetooth czy przetwornika cyfrowo-analogowego. Zastosowano tutaj – podobnie, jak w ZEN CAN 3 – najwyższej jakości elementy ze specjalizowanymi układami OV włącznie.

Dedykowany tryb niskiej latencji

Dla tych, którzy chcą użyć ZEN Blue 3 do oglądania filmów lub grania iFi Audio przewidziało specjalny tryb o niskim opóźnieniu. Jest on uruchamiany przyciskiem z przodu urządzenia i zapewni nam perfekcyjną synchronizację dźwięku z obrazem.

iFi Audio ZEN Blue 3 dostępny jest już w sprzedaży, a jego cena detaliczna wynosi 1299 zł. Dystrybutorem iFi Audio w Polsce jest firma 21Distribution